Orszak Trzech Króli ulicami Malczyc (zdjęcia)

niedziela, 06 styczeń 2019 15:33 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dziś ulicami Malczyc przeszedł V Orszak Trzech Króli. Uczestnicy przebrani za postacie z historii opisanej w Ewangelii Mateusza wspólnie przy dźwiękach kolęd głosili pomyślność.

Po mszy świętej w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Malczycach korowód z Trzema Królami na czele wyruszył do Betlejemskiej Szopki, aby powitać narodzonego Jezusa. Przy "żywej" szopce, Kacper, Melchior i Baltazar złożyli dary dzieciątku. Następnie wszystkich kolędników powitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, która na scenę zaprosiła organizatorów orszaku. Głos zabrał także włodarz gminy.

- Szanowni Państwo, jest mi bardzo miło dzisiaj tutaj z Państwem uczestniczyć w malczyckim piątym już Orszaku Trzech Króli. Piękna tradycja, która mam nadzieję już na stałe dzięki naszemu księdzu zagości w Malczyckiej historii. Serdecznie Państwu dziękuje, że angażujecie się, bardzo dziękuje wszystkim osobom, które pomagają w organizacji tegorocznego Orszaku Trzech Króli – powitał uczestników wójt gminny Malczyce Piotr Frankowski.

Do wspólnego odśpiewania pieśni bożonarodzeniowych zaprosił ks. mgr Bolesław Sylwestrzak -Rozpoczynamy wspólne kolędowanie z naszym chórem Miłości Dwie z Anią Łódzką, ze wszystkimi dziećmi i oczywiście Państwem - zachęcał duchowny.

W ten zimowy chłodny dzień, na wszystkich czekały gorące napoje oraz pyszne ciasta upieczone przez malczyckie gospodynie. Nie zabrakło ogniska, przy którym była okazja upieczenia kiełbasek przez głodnych wędrowców oraz chwila aby się ogrzać. Była też wata cukrowa i popcorn dla najmłodszych. 

Swoją obecność można było upamiętnić pięknym balonikiem z logiem Orszaku Trzech Króli.

(kb) / fot. kb

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację