Orszak Trzech Króli ulicami Malczyc (zdjęcia)

niedziela, 06 styczeń 2019 15:33 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dziś ulicami Malczyc przeszedł V Orszak Trzech Króli. Uczestnicy przebrani za postacie z historii opisanej w Ewangelii Mateusza wspólnie przy dźwiękach kolęd głosili pomyślność.

Po mszy świętej w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Malczycach korowód z Trzema Królami na czele wyruszył do Betlejemskiej Szopki, aby powitać narodzonego Jezusa. Przy "żywej" szopce, Kacper, Melchior i Baltazar złożyli dary dzieciątku. Następnie wszystkich kolędników powitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, która na scenę zaprosiła organizatorów orszaku. Głos zabrał także włodarz gminy.

- Szanowni Państwo, jest mi bardzo miło dzisiaj tutaj z Państwem uczestniczyć w malczyckim piątym już Orszaku Trzech Króli. Piękna tradycja, która mam nadzieję już na stałe dzięki naszemu księdzu zagości w Malczyckiej historii. Serdecznie Państwu dziękuje, że angażujecie się, bardzo dziękuje wszystkim osobom, które pomagają w organizacji tegorocznego Orszaku Trzech Króli – powitał uczestników wójt gminny Malczyce Piotr Frankowski.

Do wspólnego odśpiewania pieśni bożonarodzeniowych zaprosił ks. mgr Bolesław Sylwestrzak -Rozpoczynamy wspólne kolędowanie z naszym chórem Miłości Dwie z Anią Łódzką, ze wszystkimi dziećmi i oczywiście Państwem - zachęcał duchowny.

W ten zimowy chłodny dzień, na wszystkich czekały gorące napoje oraz pyszne ciasta upieczone przez malczyckie gospodynie. Nie zabrakło ogniska, przy którym była okazja upieczenia kiełbasek przez głodnych wędrowców oraz chwila aby się ogrzać. Była też wata cukrowa i popcorn dla najmłodszych. 

Swoją obecność można było upamiętnić pięknym balonikiem z logiem Orszaku Trzech Króli.

(kb) / fot. kb

Ostatnio zmieniany niedziela, 06 styczeń 2019 15:36

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież