Orszak Trzech Króli w Miękini (fotoreportaż)

niedziela, 06 styczeń 2019 14:46 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Orszak Trzech Króli w Miękini rozpoczął się mszą świętą. Wraz z końcem nabożeństwa, uczestnicy podążyli ulicami miejscowości. Na przedzie orszaku dumnie kroczyły konie, które były ogromną atrakcją. nie tylko dla najmłodszych.

Choć zwykło się mówić, że Maryja jechała na osiołku, to nasza podróżowała konno.

Urząd gminy przez chwilę zmienił się w pałac Heroda, a Samorządowy Ośrodek Kultury okazał się być karczmą. Na terenie ścieżki edukacyjnej Nadleśnictwa Miękinia przy ognisku na przybyłych gości czekali harcerze i częstowali rozgrzewającym barszczem. Tłumy ciekawskich przyciągała żywa szopka, w której zobaczyć można było owieczki, kozy i osiołka.

Uroczystość zakończyła się na hali widowiskowo-sportowej. Tam odbyły się jasełka i wspólne kolędowanie.

(ml) / fot. ml

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież