OSP Rakoszyce w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

poniedziałek, 25 luty 2019 16:16 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W związku z decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego włączono 61 jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (KSRG) to integralna część organizacji bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, mający na celu ratowania życia, zdrowia, mienia lub środowiska, prognozowanie, rozpoznawanie i zwalczanie pożarów, klęsk żywiołowych lub innych miejscowych zagrożeń. System skupia jednostki ochrony przeciwpożarowej, inne służby, inspekcje, straże, instytucje oraz podmioty, które dobrowolnie w drodze umowy cywilnoprawnej zgodziły się współdziałać w akcjach ratowniczych - czytamy na stronie KG PSP. - KSRG w ramach posiadanych sił i środków współpracuje z właściwymi organami i podmiotami podczas zdarzeń nadzwyczajnych wywołanych zagrożeniem czynnikiem biologicznym, w tym podczas zdarzeń o charakterze terrorystycznym. System opiera się na Państwowej Straży Pożarnej, wiodącej i utrzymywanej z budżetu państwa służbie ratowniczej, jak również Ochotniczych Strażach Pożarnych, utrzymywanych z budżetów samorządowych i dotacji z budżetu państwa. Partnerstwo tych służb oparte jest na wzajemnym współdziałaniu, realizowaniu oczekiwanych przez państwo standardów zadaniowych, organizacyjnych, szkoleniowych, sprzętowych i dokumentacyjnych na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z możliwością organizowania pomocy ratowniczej i humanitarnej zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami.

W wykazie jednostek ochrony przeciwpożarowej, włączonych do KSRG w grudniu 2018 r., mamy przyjemność znaleźć Ochotniczą Straż Pożarną w Rakoszycach, której w dniu 22.02.2019 r. został wydany oficjalny rozkaz Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o włączeniu jej w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Gratulujemy!

(kb) / fot. OSP Rakoszyce

Proponowane artykuły:

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację