Palił się kombajn i samochody ciężarowe...

wtorek, 24 lipiec 2018 10:33 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W miniony upalny weekend strażacy z naszego powiatu nie mieli czasu na wypoczynek.

W niedzielę 22 lipca przed godziną 19:00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o kokonie szerszenie znajdującym się w jednym z budynków w miejscowości Piekary w gm. Udanin.

- Na miejsce wysłano jeden zastęp straży pożarnej. Strażacy potwierdzili informację o kokonie znajdującym się na I piętrze budynku mieszkalnego. Został on usunięty. Podobne zgłoszenie dyżurny odebrał około godziny 18:00 z miejscowości Miękinia przy ul. Osiedlowej. Gniazdo szerszeni znajdowało się pomiędzy elewacją budynku, a rurą doprowadzająca gaz do domu. Niestety, usunięcie gniazda wiązało się z naruszeniem elewacji budynku, dlatego postanowiono zabezpieczyć miejsce i pozostawić kokon nienaruszony - informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej, Dariusz Domaradzki.  

W związku z powrotem słonecznych dni wznowiono prace żniwne na polach, podczas których czasami dochodzi do pożarów. W sobotę 21 lipca po godzinie 17:00 w miejscowości Zabłoto zapali się kombajn.

- Dyżurny wysłał na miejsce cztery zastępy straży pożarnej. Przed przyjazdem służb ratunkowych pożar kombajnu oraz ściernisk ugasił operator maszyny - informuje rzecznik  KP PSP w Środzie Śląskiej. 

Także w sobotę, przed godziną 12:00, zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane do pożaru trawy w Wróblowicach.

- Po dojechaniu na miejsce okazało się, że wypalane są gałęzie w  jednym z sadów. Ognisko nie było nadzorowane przez właściciela. Działania straż pożarnej polegały na wygaszeniu gałęzi -  informuje Dariusz Domaradzki. 

19 lipca przed północą do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze dwóch samochodów ciężarowych w miejscowości Lutynia.  Na miejsce wysłano 4 zastępy staży pożarnej.

- Na miejscu stwierdzono, że palą się dwa samochody ciężarowe marki SCANIA oraz DAF. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, jego oświetleniu, podaniu prądów wodnych w celu ugaszenia pożaru oraz otwarciu kabin w celu upewnienia się, że samochodach nie ma kierowców. W skutek pożaru zniszczeniu uległa cala kabina samochodu marki Scania oraz przód i prawa strona kabiny samochodu marki DAF. Przyczyna pożaru nie została ustalona - informuje rzecznik  KP PSP w Środzie Śląskiej.

(kb) fot. wk

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież