Palił się kombajn i samochody ciężarowe...

wtorek, 24 lipiec 2018 10:33 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W miniony upalny weekend strażacy z naszego powiatu nie mieli czasu na wypoczynek.

W niedzielę 22 lipca przed godziną 19:00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o kokonie szerszenie znajdującym się w jednym z budynków w miejscowości Piekary w gm. Udanin.

- Na miejsce wysłano jeden zastęp straży pożarnej. Strażacy potwierdzili informację o kokonie znajdującym się na I piętrze budynku mieszkalnego. Został on usunięty. Podobne zgłoszenie dyżurny odebrał około godziny 18:00 z miejscowości Miękinia przy ul. Osiedlowej. Gniazdo szerszeni znajdowało się pomiędzy elewacją budynku, a rurą doprowadzająca gaz do domu. Niestety, usunięcie gniazda wiązało się z naruszeniem elewacji budynku, dlatego postanowiono zabezpieczyć miejsce i pozostawić kokon nienaruszony - informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej, Dariusz Domaradzki.  

W związku z powrotem słonecznych dni wznowiono prace żniwne na polach, podczas których czasami dochodzi do pożarów. W sobotę 21 lipca po godzinie 17:00 w miejscowości Zabłoto zapali się kombajn.

- Dyżurny wysłał na miejsce cztery zastępy straży pożarnej. Przed przyjazdem służb ratunkowych pożar kombajnu oraz ściernisk ugasił operator maszyny - informuje rzecznik  KP PSP w Środzie Śląskiej. 

Także w sobotę, przed godziną 12:00, zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane do pożaru trawy w Wróblowicach.

- Po dojechaniu na miejsce okazało się, że wypalane są gałęzie w  jednym z sadów. Ognisko nie było nadzorowane przez właściciela. Działania straż pożarnej polegały na wygaszeniu gałęzi -  informuje Dariusz Domaradzki. 

19 lipca przed północą do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze dwóch samochodów ciężarowych w miejscowości Lutynia.  Na miejsce wysłano 4 zastępy staży pożarnej.

- Na miejscu stwierdzono, że palą się dwa samochody ciężarowe marki SCANIA oraz DAF. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, jego oświetleniu, podaniu prądów wodnych w celu ugaszenia pożaru oraz otwarciu kabin w celu upewnienia się, że samochodach nie ma kierowców. W skutek pożaru zniszczeniu uległa cala kabina samochodu marki Scania oraz przód i prawa strona kabiny samochodu marki DAF. Przyczyna pożaru nie została ustalona - informuje rzecznik  KP PSP w Środzie Śląskiej.

(kb) fot. wk

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację