Paliły się samochody w Kostomłotach i w Miękini

poniedziałek, 13 maj 2019 15:14 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W ciągu ostatnich kilku dni na terenie powiatu średzkiego doszło do pożaru kilku samochodów.

W miniony piątek (10 maja, około godziny 20:00) dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej został powiadomiony o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Kostomłoty.

- Prawdopodobną przyczyną powstania ognia był rozgrzany katalizator. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 1 prądu wody na palący się pojazd – wyjaśnia Dariusz Domaradzki rzecznik prasowy KP PSP.

Do podobnego zdarzenia strażacy zostali wezwani także wczoraj (12 maja, po godzinie 23:00), do którego doszło w miejscowości Miękinia na jednym z parkingów na ul. Osiedlowej.

Wskutek podpalenia, pożarem zagrożone były 4 samochody osobowe. Na miejsce wysłano 4 zastępy straży pożarnej. Pożarem objęte były samochody osobowe marki Ford Focus oraz Mercedes klasy A. W pobliżu znajdował się również samochód marki Renault Megane, który doznał mniejszych zniszczeń,natomiast znajdujący się w odległości około 4 metrów samochód marki Ford został przestawiony w bezpieczne miejsce przez właściciela.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, podaniu 1 prądu piany na palące się pojazdy oraz 1 prądu wody w celu obrony na znajdujący się w pobliżu samochód marki Renault.  Straty oszacowano na około 50 tys. złotych – wyjaśnia D. Domaradzki.

(kb) / fot. zdj. ilustracyjne

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację