Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Pamiętali o rodakach i podarowali kilkaset zniczy

środa, 31 październik 2018 09:51 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Mieszkańcy powiatu znów nie zwiedli i na groby Polaków na Ukrainie podarowali kilkaset zniczy.

Zbiórka zniczy jest już znana mieszkańcom powiatu. Od kilku lat bierze w niej udział zdecydowana większość przedszkoli i szkół z terenu powiatu. W tym roku było podobnie i wspólnym wysiłkiem udało zebrać około 2 tys. zniczy. – Trudno nam dokładnie określić ilość, bo tych zniczy jest naprawdę dużo. W tym roku do Wrocławia zawoziliśmy je na dwa razy. Niezależnie od ilości, cieszymy się, że mieszkańcy powiatu wykazali się zrozumieniem i wrażliwością, dzięki którym będzie mniej zapomnianych grobów – mówią pracownicy starostwa, koordynujący zbiórkę.

Znicze już przetransportowano do siedziby TVP Wrocław, skąd pojada na Kresy. Jak szacują  organizatorzy akcji, co roku na Dolnym Śląsku zbieranych jest około 200 tys. zniczy. Część z nich zapłonie na mogiłach 1 i 2 listopada, reszta zostanie przekazana polskim księżom do zapalenia podczas świat i innych okazji.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy za udział w tegorocznej zbiórce, a powiatowej służbie drogowej za pomoc w przewiezieniu zniczy.

(rfp)

Komentarze  

Permalink 0 Agencja Promocyjno-H
Andrzej Doleczek górą,ADO
2018-10-31 12:26 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież