PCK i sanepid szkolą dzieci z pierwszej pomocy

wtorek, 19 luty 2019 09:56 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ramach corocznych szkoleń z pierwszej pomocy przedlekarskiej i zasad zdrowego stylu życia w dniach od 28 stycznia do 1 lutego br. kierownik średzkiego biura PCK Mariola Szczepan i pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, przeprowadzili szkolenia i pogadanki dla dzieci przebywających na feriach w Bibliotece Publicznej i Oratorium Św. Jana Bosko w Środzie Śląskiej.

Celem tych akcji  jest wykształcenie u dzieci i młodzieży nawyków dbałości o higienę, bezpieczeństwo i pomoc poszkodowanym w nagłym stanie zagrożenia życia.

- Efektem szkoleń ma być osiągniecie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, znajomość numerów alarmowych i umiejętność prawidłowego korzystania z nich, umiejętność racjonalnego zachowania i współpracy z rówieśnikami, osobami dorosłymi i personelem medycznym, przy wypadkach postawa niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, ukształtowanie u dzieci postawy cechujące bezpiecznych zachowań podczas nauki, zabawy i odpoczynku oraz postawa przestrzegania nawyków higienicznych i dbałość o higienę osobistą - informuje Mariola Szczepan.

Na koniec szkolenia każdy z uczestników został poczęstowany słodkościami, które zostały zakupione ze środków pochodzących z dotacji gminy Środa Śląska. 

(rol/ms) / fot. ms

Ostatnio zmieniany wtorek, 19 luty 2019 10:00

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację