Pełnomocnik ministra z wizytą w Urzędzie Gminy Malczyce

środa, 22 maj 2019 13:58 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

16 maja w Urzędzie Gminy Malczyce wójt Piotr Frankowski spotkał się z Panią Gabrielą Tomik, Pełnomocnikiem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ds. współpracy z samorządami terytorialnymi w zakresie rozwoju śródlądowych dróg wodnych.

W spotkaniu uczestniczył również planista Paweł Pach opracowujący obecnie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla gminy.

Rozmowy dotyczyły rozwoju dróg transportu rzecznego, opartego o rzekę Odrę oraz przygotowania infrastruktury portowej do podjęcia funkcji związanej z transportem. Dużo uwagi skupiono na rozwoju portu rzecznego w Malczycach jako miejsca potencjalnego dużego rozwoju w najbliższej przyszłości oraz otoczeniu wspierającym ten rodzaj gospodarki.

Wójt Gminy Malczyce Piotr Frankowski przedstawił Pani pełnomocnik koncepcję rozwoju gospodarczego, powiązanego z turystyką i możliwościami połączenia dróg transportu wodnego, drogowego oraz kolejowego w Malczyckim Centrum Logistycznym, obsługującym inwestorów z obszaru Wrocławia oraz LGOM. Pani Gabriela Tomik zapewniła o wsparciu i pomocy w realizacji tych planów.

(gmal)

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację