Pielgrzymi ugoszczeni przez mieszkańców i strażaków

czwartek, 02 sierpień 2018 12:03 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ruszyła XXVI Piesza Pielgrzymka z Legnicy na Jasną Górę, która zawitała modlitwą i śpiewem w poniedziałek w naszym powiecie.

- Nad przejściem pielgrzymów czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. Około godziny 14:00, wszyscy uczestnicy zgromadzili się na boisku w Ujeździe Górnym, gdzie czekał na nich posiłek regeneracyjny przygotowany przez mieszkańców naszej parafii. Nasi druhowie zadbali o ochłodzenie pielgrzymów, którzy pokonali ponad 30 km w upale - informują Strażacy z OSP w Ujeździe Górnym.

Pogoda daje się we znaki uczestnikom pielgrzymki, którzy dziennie pokonują 30/40 km. W Ujeździe Górnym mogli odpocząć i nabrać sił do pokonania kolejnych kilometrów do Kostomłotów, gdzie mieli zaplanowany nocleg.

(ws) fot. OSP Ujazd Górny

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 02 sierpień 2018 12:13

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież