Pierwszy od 40 lat remont ratuszowej wieży

czwartek, 02 sierpień 2018 20:30
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Prace przy rewaloryzacji średzkiego ratusza wkroczyły w kolejną fazę: obecnie remontowana jest m.in. zabytkowa wieża.

Dzięki tym pracom zmieni się wygląd jednej ze średzkich wizytówek, miejsca, które od wieków wpisane jest w panoramę Miasta Skarbów.

Wieża to najstarszy element średzkiego ratusza – wzniesiono ją w XIV wieku i początkowo pełniła ona funkcję więzienną. W kolejnym stuleciu do wieży dobudowano bryłę budynku na planie litery L, a w kolejnych wiekach całość przebudowywano. Ostatni kapitalny remont budowli przeprowadzono w latach 1974 – 78.

(um) fot. ug

Proponowane artykuły:

Komentarze  

Permalink +3 FOLK fan
to ta ratuszowa?
2018-08-03 04:10 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 aaa
a jaka inna jest ratuszowa w Środzie ?
2018-08-03 10:21 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież