Pijani za kółkiem, szkielet w rowie... - Raport policji

środa, 17 październik 2018 11:32 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minionym tygodniu (8-14.10.2018 r.) średzka policja interweniowała 134 razy. Patrol policji drogowej został wysłany do 1 wypadku i 11 kolizji oraz zatrzymano 3 osoby kierujące pod wpływem alkoholu. 

2 osoby zostały zatrzymane do wytrzeźwienia, natomiast 5 zatrzymano na gorącym uczynku. Policja brała także udział w wielu interwencjach domowych.

08.10.2018 r. o godzinie 1:17, na terenie gminy Miękinia  policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który kierował samochodem marki Volkswagen w stanie nietrzeźwości.

- Przeprowadzone badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie – informuje asp. sztab. Marta Stefanowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Tego samego dnia o godzinie  6:28, na terenie gminy Środa Śląska,  policjanci Ogniwa Ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Ford.

- 46-letni mężczyzna był nietrzeźwy, miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości – wyjaśnia asp. sztab. Marta Stefanowska

12.10.2018 r. o godzinie 9:29, na terenie gminy Udanin, pracownicy firmy wykonującej prace melioracyjne powiadomili o znalezieniu w rowie szkieletu ludzkiego.

- Na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe. Na polecenie prokuratury szkielet zabezpieczono i przekazano do Zakładu Medycyny Sądowej celem wykonania badań – dodaje rzeczniczka.

16.10.2018 r. o godzinie 11:00, na  371 km K5 (zjazd z autostrady A4 na węźle Kostomłoty) doszło do kolizji.

- Kierujący samochodem marki Renault (lat 32), jadąc w kierunku Kostomłotów, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki Kia (lat 50), który zjeżdżał z A4. Sprawca został pouczony – informuje policjantka.

(kb) fot. zdj. ilustracyjne

Ostatnio zmieniany środa, 17 październik 2018 11:34

Komentarze  

Permalink +3 Rafka
Nie wiem co trzeba mieć w głowie, zeby pic a potem wsiadam jako kierowca do auta. Cóż dobrze, że policj działa, ja sobie z yanosikiem poradzę i za pierdoły mnie nie ukarzą, a pijaków już tak
2018-10-17 20:23 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 mo
policja jak zawsze oszczędna w informowaniu , znaleźli szkielet i tylko tyle.............?
2018-10-17 12:10 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież