Plebiscyt rozstrzygnięty - oto laureaci! (foto i wideo)

poniedziałek, 19 marzec 2018 21:54
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gminnym Wydarzeniem Kulturalnym Roku 2017, głosami mieszkańców Gminy Środa Śląska, po raz drugi z rzędu okazał się Summer Madness Festival – cykliczna w naszym regionie wakacyjna impreza muzyki elektronicznej, odbywająca się przy akwenie Kajaki.

 

Spośród 724 oddanych głosów uzyskał 27,7 % poparcia czyli stał się ponownie niekwestionowanym zwycięzcą.

Głosujący mieli okazję wybierać najlepsze spośród 16 gminnych wydarzeń kulturalnych. Była też możliwość zaproponowania wydarzenia spoza listy. Pierwszą trójkę stanowią:

I miejsce: Summer Madness Festival

II miejsce: Jubileuszowy Koncert Średzkiej Orkiestry Dętej (11,4% oddanych głosów)

III miejsce: I Średzki Wieczór Kabaretowy (10,4% ważnie oddanych głosów).

Podobnie jak w poprzednich edycjach plebiscytu, tym razem również nie zapomniano o wybierających. Spośród nich, 8 marca br. podczas koncertu Kwartetu Obsession z okazji Dnia Kobiet, wylosowano 6 wyjątkowych nagród - podwójne bilety, na koncerty światowych gwiazd w całej Polsce takich jak: Lenny Kravitz, Guns n' Roses, James Blunt, Bruno Mars, Bryan Adams i Scorpions, wraz z przejazdem i noclegiem. 10 marca br. podczas Wieczoru Operetkowego w Domu Kultury nagrody zostały wręczone.

- Głosujący w plebiscycie ponownie nie zawiedli, a dane pokazują, że ich liczba z roku na rok wzrasta. Z pewnością do tego faktu przyczyniają się atrakcyjne nagrody dla wylosowanych. Jako organizatorzy bardzo się z tego cieszymy, dziękujemy wszystkim którzy oddali głosy i zapraszamy do udziału w plebiscycie w przyszłym roku. Jednocześnie wszystkim wylosowanym jeszcze raz serdecznie gratuluję i mam nadzieję, że koncerty trafią w ich gust - mówi Adam Ruciński Burmistrz Środy Śląskiej.

Wśród wygranych znalazło się sześć osób: Helena Broszko, Jakub Jakowczyk, Katarzyna Jaworska, Magdalena Kmiecik, Marta Mikita, Mariusz Rześniowiecki.

 

Pytamy zatem szczęśliwców o wrażenia:

Mariusz Rześniowiecki - Środa Śląska

Kiedy dostałem smsa z Domu Kultury o wygranej zamurowało mnie i nie uwierzyłem w to. Dopiero córka uzmysłowiła mi, że to jednak prawda. Na koncert Lenny’ego Kravitza do Krakowa wybiorę się z żoną. Czerwcowy termin nam jak najbardziej odpowiada. Myślę, że będzie to niezła zabawa.

Katarzyna Jaworska - Wojczyce

Do udziału w konkursie namówiła mnie córka kiedy byłyśmy razem w kinie. Pomyślałam, że nic nie stracę jeśli spróbuję i udało się. Przyznam, że jestem naprawdę mile zaskoczona. Wybrałam koncert Guns n' Roses na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Postanowiłam sprezentować mężowi ten wyjazd z okazji Dnia Mężczyzny.

Magdalena Kmiecik - Środa Śląska

Wygrałam wyjazd na koncert Briana Adamsa. Fakt, że moje nazwisko zostało wylosowane spośród kilkuset ważnie oddanych głosów na pewno jest wyróżnieniem. Miałam duże szczęście.

Jakub Jakowczyk - Środa Śląska

Bruno Mars jest wykonawcą, na którego koncert się wybiorę. To strzał w dziesiątkę bo spośród pozostałych zespołów i wokalistów Bruno jest jedynym którego znałem. Nie wierzyłem, że mogę wygrać, ale udało się i teraz wyjadę na festiwal Open’er do Gdyni!

Marta Mikita - Środa Śląska

Muszę przyznać, że bardzo jestem zadowolona z wygranej. Pojadę w maju do Warszawy na koncert Jamesa Blunta, a przy okazji chętnie zwiedzę naszą stolicę. Kiedy zadzwoniono do mnie poczułam w sobie coś naprawdę fajnego. To będzie niezapomniane przeżycie.

Organizatorami plebiscytu byli: Gmina Środa Śląska oraz Dom Kultury w Środzie Śląskiej. Po gali wystąpił kwartet Obsession.

(um) fot. ug / wk

Galeria zdjęć (LINK)

Galeria zdjęć z wręczenia nagród (LINK)

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany środa, 21 marzec 2018 20:36

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież