Plener miejski – nowy stary rynek w Środzie Śląskiej

wtorek, 15 maj 2018 12:12 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 25-26 maja odbędzie się w naszym mieście Średzki Plener Miejski kierowany do lokalnych, dorosłych, aktywnych twórców malujących.

 

Aby wziąć udział w Plenerze należy zgłosić się w terminie do 21 maja br. osobiście lub telefonicznie w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej – Dział Naukowo-Oświatowy Małgorzata Bogucka, tel.: 71 39 60 915. Zgłoszenia po terminie nie będą przyjmowane.

W Plenerze uczestniczyć będzie 13 osób, pierwszych w listy, których zgłoszenie zostanie przyjęte. Liczba uczestników uwarunkowana jest ilością prac, które będą bazą kalendarza na 2019 rok: 12 miesięcy i karta tytułowa.

Każdy uczestnik zgłoszony i zatwierdzony otrzyma materiały potrzebne do namalowania jednego obrazu. Tematem pracy ma być Rynek w Środzie Śląskiej, ze szczególnym uwzględnieniem Rynku Dolnego. Podejście do tematu jest indywidualne.

Obowiązkiem uczestnika Pleneru będzie aktywny udział w warsztatach plenerowych na terenie rynku dolnego w dniach 25 - 26 maja, w godzinach popołudniowych.

Każdy dzień plenerowy będzie zakończony spotkaniem podsumowującym, którego miejsce zostanie określone podczas spotkania organizacyjnego.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Muzeum Regionalnym w dniu 24 maja o godz. 17.00.

Wszystkie prace powstałe podczas Pleneru (łącznie ze szkicami i pracami dodatkowymi) będą pokazane na wystawie w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej w lipcu tego roku.  

Organizatorzy

 

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany wtorek, 15 maj 2018 22:39

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież