Pobili mężczyznę na parkingu. Grożono mu także pozbawieniem życia

poniedziałek, 13 maj 2019 22:17 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Został zaatakowany na parkingu, ponieważ chwilę wcześniej spowodował kolizję drogową. Napastnicy nie czekając na wyjaśnienia kierowcy zaczęli go bić i kopć po całym ciele...

Powodem agresji 20, 23 i 31-latka było zdarzenie drogowe, do którego doszło chwilę wcześniej na autostradzie. Kierujący pojazdem ciężarowym miał nagle zjechać na lewy pas ruchu i tym samym doprowadzić do kolizji z udziałem jadącego za nim pojazdem marki BMW.

- Uczestnicy zdarzenia, aby wyjaśnić sytuację, zjechali na najbliższy parking. Tam, zanim kierujący pojazdem ciężarowym zdołał cokolwiek powiedzieć, został zaatakowany przez kierowcę z pojazdu poszkodowanego oraz jego dwóch pasażerów. Nie zważając na możliwe konsekwencje swojego zachowania, mężczyźni kopali po całym ciele i głowie pokrzywdzonego. Nie przestawali bić nawet wówczas, kiedy mężczyzna upadł - informuje asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. - Napastnicy zaatakowali również innego kierowcę, który widząc, co się dzieje, podbiegł i próbował pomóc napadniętemu. W rezultacie obaj pobici kierowcy korzystali z pomocy medycznej i zostali zabrani do szpitala - dodaje policjantka.

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali wspomnianych trzech mieszkańców Wrocławia. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili wszystkim zatrzymanym dwa zarzuty - udziału w pobiciu i narażeniu pokrzywdzonych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ponadto 23-latek odpowie za kierowanie wobec dwóch pokrzywdzonych gróźb pozbawienia życia.

- Przestępstwo udziału w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie gróźb karalnych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia asp. szt. Marta Stefanowska.

Policjanci wyjaśniają również okoliczności zdarzenia drogowego, które miało miejsce na autostradzie.

(rol/ms) / fot. policja, zdj. ilustracyjne

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 maj 2019 22:35

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Zgroza i bestialstwo !

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację