Pobór krwi w Kostomłotach, Udaninie i Środzie Śl.

wtorek, 31 lipiec 2018 14:59 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na początku sierpnia planowane są akcje krwiodawstwa z wykorzystaniem mobilnego punktu poboru krwi.

Odbędą się one w następujących miejscowościach:
06 sierpnia 2018 r. Kostomłoty – parking przed Gminnym Ośrodkiem Kultury, Rynek 25; godz. rejestracji dawców: 8.15-9.45
06 sierpnia 2018 r. Udanin – parking przed Urzędem Gminy; godz. rejestracji dawców: 11.00-13.00
07 sierpnia 2018 r. Środa Śląska – parking przed siedzibą PCK przy placu Wolności 59; godz. rejestracji dawców: 8.30-12.00
Wakacje, to czas szczególnie trudny dla publicznej służby krwi, kiedy to zapasy krwi w RCKiK osiągają dramatycznie niski poziom, zaś krew wydawana jest niejednokrotnie tylko ze wskazań życiowych. Tymczasem w okresie wakacji zapotrzebowanie na krew jest szczególnie duże. Krwiodawcy często przebywają na urlopach, brak jest możliwości zorganizowania akcji poboru krwi w szkołach i na uczelniach, zwiększa się liczba wypadków w związku z przemieszczaniem się ludzi, a to wszystko wpływa na uszczuplenie jej zasobów. Dlatego bardzo gorąco zachęcamy do udziału!

(rol) fot. Gmina Udanin

Komentarze  

Permalink 0 Pawliczek
Szacunek dla tych którzy oddają krew regularnie chociaż z tego co wiem to nie są szczególnie wynagradzani za swoje czyny. Może obecni rządzący przygotują jakieś nagrody skoro rozdają na prawo i lewo pieniądze?
2018-07-31 20:44 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Jogi
bardzo trafne spostrzeżenie- jestem na TAK
2018-07-31 21:09 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież