Pochwal się swoją wioską i zgłoś ją do konkursu!

czwartek, 16 sierpień 2018 13:25 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jeśli wioska, w której mieszkasz jest aktywna, dba o tradycje i porządek koniecznie zgłoś ją na powiatowy konkurs „Nasza wieś ma się czym pochwalić”.

Tegoroczny konkurs odbędzie się już po raz czwarty. Mogą brać udział wszystkie wsie z terenu powiatu średzkiego, z wyjątkiem zeszłorocznego zwycięzcy tj. Damianowa.

Wioskę do konkursu może zgłosić sołtys, rada sołecka lub lokalna organizacja pozarządowa i ma na to czas do 29 sierpnia. Wizytacje wsi odbędą się w dniach 3-14 września. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 22 września podczas pikniku w Damianowie. Impreza zostanie połączona z finałem konkursu kulinarnego „Najlepsze w Powiecie Średzkim”.

W pierwszej edycji konkursu wzięło udział dziewięć sołectw, w kolejnych po czternaście. – Cieszymy się, że nasz konkurs jest coraz bardziej popularny. Dla mieszkańców sołectw to doskonała okazja do podsumowania swoich działań i pochwalenia się nimi, a dla nas okazja do ciekawych spotkań, rozmów i nagrodzenia tych najaktywniejszych. Przyznam szczerze, że wyłonienie tych naj naj… to bardzo trudne zadanie i obrady jury zawsze są burzliwe – mówi starosta powiatu Sebastian Burdzy.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć w załączonym regulaminie lub uzyskać w Wydziale Rozwoju, Funduszy Zewnętrznych i Promocji Powiatu, tel. 71 396 89 17.

Zapraszamy sołectwa do udziału. Na zwycięzców czekają nagrody główne o wartości – 10, 7 i 5 tys. zł. Przewidziano też wyróżnienia w wysokości 1 tys. zł.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 29 sierpnia br.

(rfp) fot. ers

HISTORIA ZWYCIĘSTW:

I edycja 2015

I miejsce – Bukówek

II miejsce – Wróblowice

III miejsce – Kwietno i Szczepanów

II edycja 2016 rok

I miejsce – Mieczków

II miejsce – Konary

III miejsce – Ciechów

Wyróżnienia: Damianowo, Słup i Malczyce

III edycja 2017

I miejsce – Damianowo

II miejsce – Brzezinka Średzka

III miejsce – Rakoszyce

Super wyróżnienie: Chomiąża

Wyróżnienia: Wichrów i Kryniczno

 Załączniki

Kauzula informacyjna

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia

Ostatnio zmieniany czwartek, 16 sierpień 2018 13:39

Komentarze  

Permalink 0 Stefan
Bardzo dobry pomysł a zwłaszcza nagrody pieniężne pobudzą do działania i uczestnictwa. Ponadto jest to okazja do pokazania przez włodarzy co zdziałali w swoim regionie. Wyborcy też widzą czy w ich regionie coś się dzieje czy rządzący olewają swoje obowiązki.
2018-08-17 08:57 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 łasuch
ja chcę do jury!!!!!!!!!!!!! jak sie tamdostać???????????
2018-08-17 07:30 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież