Podaruj znicz - akcja trwa

środa, 17 październik 2018 10:26 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak co roku o tej porze średzkie starostwo podjęło się koordynacji zbiórki zniczy na polskie groby na Ukrainie.

Akcja zbiórki zniczy jest już znana mieszkańcom powiatu. Od kilku lat bierze w niej udział zdecydowana większość przedszkoli i szkół. W tym roku znicze można przynosić do placówek oświatowych oraz starostwa do poniedziałku 22 października. Po tym terminie zostaną odebrane i przetransportowane do TVP Wrocław, skąd pojadą na Kresy.

– Ze względu na daleki transport profanowane są znicze plastikowe i najlepiej w kolorze czerwonym lub białym, naszych barwach narodowych. Szkoły prosimy o popakowanie zniczy w wygodne do przenoszenia kartony, które można podpisać nazwą placówki – mówią pracownicy urzędu koordynujący zbiórkę. 

Zapraszamy do udziału w akcji. Każde światełko to dowód naszej pamięci i szacunku! Dla uczniów to również cenna lekcja historii i wrażliwości.

(rfp) fot. sp

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież