Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Podejrzany o gwałt na 5-latce trafił do aresztu

piątek, 29 czerwiec 2018 18:58 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkaniec powiatu średzkiego (w wieku ok. 60 lat) trzy dni temu został aresztowany pod zarzutem doprowadzenia 5-letniej dziewczynki do poddania się innej czynności seksualnej.

 

Do zatrzymania podejrzanego o gwałt na dziecku doszło 26 czerwca.

- Mężczyźnie przedstawiono zarzut dopuszczenia się przestępstwa z art. 197 § 3 pkt. 2 kk. W toku prowadzonego śledztwa w dniu 28.06.2018 r. Prokurator Rejonowy w Jaworze skierował do Sądu Rejonowego w Jaworze wniosek o zastosowanie wobec wyżej wymienionego  podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd wniosek uwzględnił stosując wyżej wymieniony środek zapobiegawczy. W przedmiotowej sprawie trwa śledztwo - mówi Prokurator Rejonowy Prokuratury w Jaworze, Bogusława Bargiel-Malec.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie mężczyzna spokrewniony z pokrzywdzoną miał zostać przyłapany "na gorącym uczynku" przez matkę dziewczynki.

(kb) fot. policja - zdj. ilustracyjne

Art. 197 Kodeksu karnego (zgwałcenie)

  • § 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
  • § 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
  • § 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia:
  1. wspólnie z inną osobą,
  2. wobec małoletniego poniżej lat 15,
  3. wobec wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
  • § 4. Jeśli sprawca czynu określonego w § 1-3 działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5.
Ostatnio zmieniany czwartek, 09 sierpień 2018 22:37

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież