Podpalacze nie mają wakacji - smutny bilans

poniedziałek, 09 lipiec 2018 15:54 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni prawdopodobną przyczyną pożarów, które miały miejsce na terenie gminy Miękinia było podpalenie.

 

Gdy jest sucho, a łodygi traw są zdaniem niektórych za wysokie, wielu mieszkańców wpada na pomysł ich wypalania, tak też było prawdopodobnie 7 lipca około godziny 20:00 pomiędzy Klęką, a Głoską w gminie Miękinia.

- Po dojechaniu na miejsce strażacy zgłosili, że prawdopodobnie doszło do podpalenia, ponieważ skupiska ognia były od siebie oddalone o około 20 m. W pożarze zniszczeniu uległo około 0,3 ha traw. Działania straży polegały na ugaszeniu ognia za pomocą prądów wodnych oraz dogaszeniu przy pomocy tłumicy - mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej, Dariusz Domaradzki.

8 lipca ok. godz. 16:00 również prawdopodobnie doszło do podpalenia, tym razem pnia drzewa w miejscowości Głoska (gm. Miękinia).

- Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pnia oraz zabezpieczeniu pobliskich upraw rolnych - wyjaśnia rzecznik prasowy KP PSP.

(kb) fot. OSP Miękinia

29744639 1254066108070493 8035553511639975461 o

Ostatnio zmieniany środa, 11 lipiec 2018 20:04

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież