Podpalenia plagą. Pali się niemal codziennie!

wtorek, 21 sierpień 2018 11:49 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W miniony weekend strażacy z naszego powiatu wzywani byli do wielu pożarów, których prawdopodobną przyczyną było podpalenie. Wezwania dotyczyły także innych zdarzeń.

W piątek 17 sierpnia służby zostały wezwane na ul. Basztową w Środzie Śląskiej w celu ściągnięcia dekoracji jednej z średzkich lodziarni, która została skradziona.

- Lodowy rożek znajdował się na murach obronnych naszego miasta. Strażacy ściągnęli "figurkę" i przekazali Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej – informuje rzecznik prasowy KP PSP w Środzie Śląskiej.

W sobotę 18 sierpnia o godzinie 04:00 strażacy zostali wysłani na ulicę Górną w Środzie Śląskiej w celu ugaszenia pożaru leżącego, starego spróchniałego konaru drzewa.

Tego samego dnia o godzinie 08:00 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze kontenera z śmieciami w jednej z fabryk na terenie Legnickiej Strefy Ekonomicznej w Komornikach. 

- Na miejscu stwierdzono, że pali się kontener z materiałami budowlanymi jednej z fabryk. Prawdopodobną przyczyną pożaru był niedopałek z papierosa.  Działania  strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru  – dodaje D. Domaradzki.

Także w sobotę około godziny 15:00 dyżurny wysłał zastępy straży pożarnej do pożaru suchej trawy pomiędzy miejscowościami Źródła - Wróblowice. W skutek pożaru zniszczeniu uległo 100 m trawy.

Z kolei po godzinie 19:00 strażacy otrzymali powiadomienie o gnieździe os w miejscowości Kryniczno. 

- Gniazdo znajdowało się nad wejściem do świetlicy wiejskiej. Działania strażaków polegały na  neutralizacji niebezpiecznych owadów  – oznajmia D. Domaradzki.

Tego samego dnia  strażacy wezwani zostali dwukrotnie do pożaru w Chomiąży, gdzie paliły się rowy oraz słomiane dekoracje dożynkowe.

Niedziela (19.08) okazała się być feralnym dniem zgłoszeń, po godzinie 01:00 do KP PSP w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy w Komornikach przy ul. Przemysłowej. W skutek pożaru spaliło się 20 m kw. suchej trawy.

- Działania polegały na oświetleniu miejsca pożaru, jego zabezpieczeniu, podaniu prądów wodnych oraz rozgarnianiu słomy i przy pomocy tłumic – informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej Dariusz Domaradzki.

Również 19 sierpnia, przed godziną 22:00, dyżurny został powiadomiony o pożarze suchej trawy w miejscowości Komorniki. Tu zniszczeniu uległo 30 m nieużytku oraz 2 ary suchej trawy.

Wczoraj, pół godziny po północy, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie  Śląskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze w miejscowości Osiek w gminie Kostomłoty. Na miejscu stwierdzono, że pali się sterta siana o wymiarach około 4/5 metrów i 3 m wysokości oraz około 0,1 ha ścierniska.

(kb) fot. OSP Ujazd Górny / zdj. ilustracyjne

Ostatnio zmieniany wtorek, 21 sierpień 2018 15:56

Komentarze  

Permalink 0 Jerzy
Coś ostatnio często się pali. Jak nie auta to pola i lasy. Oby policja złapała szybko podpalacza bo się skończy tragedią. Co trzeba mieć w głowie żeby z premedytacją dokonać podpaleń?
2018-08-22 10:32 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 JA
Pewnie że podpalają to niemożliwe zeby ciagle sie gdzieś fajczyło. Ale czy złapią podpalaczy - wątpię
2018-08-21 14:43 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Janek
Też wątpię że samo się zapaliło nawet jak są takie upały. Niestety podpalacza będzie trudno ująć ale może się uda. Oby przez idiotę nie doszło do jakiejs tragedii jak mu przyjdzie do głowy podpalić zabudowania.
2018-08-22 11:12 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Artek
Upały upałami ale samo się nie zapaliło nagle w tylu miejscach co ostatnio. Ewidentnie ktoś podpala i mam nadzieję że uda się go złapać. Jeszcze podpalacz wpadnie na pomysł żeby podjarać zabudowania i wtedy tragedia będzie.
2018-08-22 21:11 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież