Podziękowania dla burmistrzów za wkład w Orła Polskiego Samorządu

piątek, 28 czerwiec 2019 15:59 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Serdeczne podziękowania za znaczący wkład we wspólny sukces Gminy Środa Śląska, na który złożyło się wiele skutecznych działań i osiągnięć podczas siedmiu kadencji samorządu gminnego, w szczególności zadań i projektów kluczowych 

w latach 1990 – 1995 dla Lucjana Klima, za lata 1995 – 2000 – dla Antoniego Biszczaka, za 2000 – 2001 dla Zbigniewa Berezowskiego. A także za najdłuższą dotychczas kadencję od 2001 do 2014 dla Bogusława Krasuckiego oraz dla obecnego od 2014 roku burmistrza Adama Rucińskiego. To dzięki zaangażowaniu i pracy wszystkich dotychczasowych pięciu włodarzy od 1990 roku Gmina Środa Śląska 14 czerwca została uhonorowana Orłem Polskiego Samorządu w kategorii Gmina 30–lecia Wolności RP.

W związku z tak szczególnym wyróżnieniem na ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 26 czerwca Prezydium Rady Miejskiej na czele z Przewodniczącym Rady Miejskiej Jerzym Krycińskim złożyło oficjalne podziękowania wszystkim burmistrzom od 1990 do 2019 roku za ich zaangażowanie i działania, dzięki którym Gmina otrzymała to prestiżowe wyróżnienie za dynamiczny rozwój gospodarczy, wysoki poziom infrastruktury publicznej, eventy kulturalne, poziom wydatków inwestycyjnych oraz ekologiczny transport autobusowy.

Na uroczyste wręczenie podziękowań zaproszenia otrzymali wszyscy włodarze, nie udało się dotrzeć Bogusławowi Krasuckiemu oraz Zbigniewowi Berezowskiemu, który przesłał pisemne podziękowania odczytane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej.

- Warto być otwartym i szukać wiedzy, która dzisiaj jest ogólnodostępna. Nie można się zamykaćspuentował Lucjan Klim.Jeżeli będziemy społecznością zamknięta nieprzyjmującą innych pomysłów i podmiotów to pomimo tego wysokiego poziomu, gdzieś się zatrzymamy i czas nam uciekniedodał.

- To nasz wspólny sukces, na który złożyło się wiele działań i osiągnięć siedmiu kadencji władz Miasta i Gminy Środa Śląska od 1990 roku do dnia dzisiejszego - podsumował na sesji Rady Miejskiej obecny burmistrz Adam Ruciński, który odebrał nagrodę na Gali w Warszawie.

(um) / fot. ug

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację