Policja: Wypadek ze skutkiem śmiertelnym

poniedziałek, 17 wrzesień 2018 15:29 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Jak już informowaliśmy, wczoraj o godzinie 19:36 na obwodnicy Miękini doszło do wypadku drogowego. Był on niestety tragiczny w skutkach...

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 38-letnia kobieta kierująca samochodem marki Volkswagen (zam. Wrocław), jadąc od Miękini nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Citroen, którym kierowała 26-letnia mieszkanka powiatu wołowskiego.

- W wyniku tego zdarzenia pasażerka pojazdu VW, 32-letnia mieszkanka powiatu średzkiego była reanimowana i w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń zmarła. Do szpitala z obrażeniami zostały przewiezione obie kierujące oraz pasażerka Citroena (lat 53) -  poinformowała nas asp. sztab. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących - były trzeźwe, ponadto pobrano od nich krew do badań.

- Na miejscu czynności przeprowadzono pod nadzorem prokuratora rejonowego, z udziałem biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i policjantów dochodzeniowo-śledczych z technikiem kryminalistyki. Pojazdy zabezpieczono procesowo na parkingu strzeżonym - dodaje policjantka.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

(red) fot. ml

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 wrzesień 2018 15:37

Komentarze  

Permalink 0 Wojciech
Ta droga to jest nieporozumienie, dopiero w zimie okaże się, jak niebezpieczne są rowy oraz "szerokość" drogi.
A na skrzyżowaniu drogi potrzebne jest rondo.
Wojciech.
2018-09-19 21:52 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Hanna
Nie ma to jak kiełbasa przedwyborcza.Wazne żeby otworzyć przed wyborami,nieistotne ze z tyloma niedociągnięciami za które teraz płaca ludzie.Dramat nie wójt.
2018-09-18 22:17 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Tateusz
Niestety dwie kobiety z citroena zmarly w szpitalu.:(
2018-09-18 13:29 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 czytelnik
skąd takie info? czy sprawdzona informacja?
2018-09-18 15:01 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Anka
Z citroena zmarły??!! Co to za ploty
2018-09-18 16:31 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Adam
Cytuję Piotrek:
Panowie z Zarządu dróg. Róbcie coś szybko, bo będą kolejne ofiary !!!!!!!!!
Informacje o zmianie organizacji ruchu to po pierwsze...

Dokładnie!!! Gdyby wstawili migające światła na 2 tyg na tych 3ech skrzyżowaniach to najprawdopodobniej ta dziewczyna by dzisiaj żyła. Istniejąca sytuacja to typowa urzędnicza dupokryja. A teraz nic nie zrobią żeby to zmienić bo potwierdziliby tylko swój błąd.
2018-09-18 13:12 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 GAL anonim
Zasada ograniczonego zaufania. Blad popelnil kierowca VW ale rowniez mloda kobieta z citroena. Widząc ze zbliza sie do skrzyzowania i tym bardziej widzac zbliżający sie pojazd z podporzadkowanej powinna zwolnic (sa tam znaki z ograniczeniem do 70km/h i 50 przy samym skrzyzowaniu). Jak jezdzimy na obwodnicy to kazdy wie ze srednio 120 mamy na budziku. Ja sam mialem juz kilka sytuacji w ktorych musialem hamowac awaryjnie z uwagi na bezmyslosc innych kierowcow i brak wyobrazni oraz koncentracji na tych skrzyzowaniach. Nie wiem czy swiatla cos zmienia bo lokalni i tak jezdza na pamiec, a droga miekinia-kleka i miekinia-Mrozow jest czesto użytkowana. Najszczersze wyrazy wspolczucia i kondolencje rodzinom zmarlych.
2018-09-18 14:50 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 Kantor
Niestety, obwodnica Miękini jest zbudowana w o wiele gorszym standardzie niż obwodnica i most w Brzegu Dolnym. Brak oświetlenia skrzyżowań, brak barier, szutrowe pobocze, głębokie niezabezpieczone rowy... To nie pierwszy i na pewno nie ostatni wypadek. Oby nie śmiertelny...
2018-09-18 10:11 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Jarek
Cytuję Monika:
Bardzo proszę o kontakt rodzinę poszkodowanych w tym wypadku osób. Mój e-mail m.nowicka1@
poszla z tad ambeo już będziesz żerować
2018-09-18 09:35 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 Piotrek
Panowie z Zarządu dróg. Róbcie coś szybko, bo będą kolejne ofiary !!!!!!!!!
Informacje o zmianie organizacji ruchu to po pierwsze.
Po drugie znaki STOP na skrzyżowaniach przecinających obwodnicę (nic nikomu się nie stanie jak się zatrzyma i sprawdzi dokładnie czy nic nie jedzie). Znak stop lepiej działa na wyobraźnie jak znak A7-ustąp pierwszeństwa. Znak STOP jadąc z Lubiatowa zmieniono na A7. Kierowcy jadący z Klęki sugerują się, że skoro kierowca jadący z Lubiatowa wjeżdża na skrzyżowanie to nic z Brzegu nie jedzie. Niestety jest ekran i ograniczona widoczność. Już dwa razy miałem sytuację, że jadąc od Brzegu kierowca jadący z Klęki do Lubiatowa prawie wjechał na mnie.
Apeluje do Zarządu Dróg. Wprowadzajcie działania. To ważne tym bardzie, że po obwodnicy poruszają się cysterny z substancjami niebezpiecznymi dla środowiska, które jeżdżą do dawnej Rokity. To tykająca bomba ekologiczna, która realnie zagraża mieszkańcom gminy Miękinia.
2018-09-18 07:37 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +5 Paki
No nieźle - dwa dni, dwa wypadki. Jedna śmierć...

To skrzyżowanie - po paru dniach obserwacji - to jednak porażka. Ludzie tam prują ze 120 km na godzinę przez skrzyżowanie (Brzeg - Błonie) . Ktoś błędnie założył, że 99% ruchu będzie w tę stronę, a fakty są takie, że dla wielu osób droga przez Mrozów do droga do Wrocławia i tak naprawdę jest coś koło 75%-25%. A tam trzeba przejechać w stronę Mrozowa przez 4 pasy, w nocy widoczność jest żadna bo brak świateł... To niestety będzie czarny punkt. Powinno być rondo, albo lepsze oznakowanie, światła. Ktoś w ogóle tego nie przemyślał!

Druga sprawa. Droga został otwarta od tak sobie. Przez ostatnie 3 miesiące jedyną różnicą były barierki wjazdowe, nie ma żadnych widocznych zmian dla kierowców, że droga już jest czynna i trzeba uważać. Wiele osób może jechać na pamięć jak jeździli przez ostatnie miesiące. Natychmiast trzeba postawić tam Policję, albo jakieś znaki bo będą kolejne tragedie.
2018-09-17 16:28 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Jack
..na obwodnicy wieje amatorka,brak ronda,scieszzki rowerowej z prawdziwego zdarzenia(droga na Brzeg dolny)zbyt wiele wiazdow z lasu na tak szybka droge, ...mieszkam w Miekni i mam nadzieje ze uda mi sie calo wyjechac i wricic do domu.
2018-09-17 16:13 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 mieszkaniec
Sprawdziłem - adresatem pretensji jest inwestor - Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu , piszemy petycję ?
2018-09-17 16:20 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -2 Monika
Bardzo proszę o kontakt rodzinę poszkodowanych w tym wypadku osób. Mój e-mail m.nowicka1@(...)
2018-09-17 15:49 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 prawy
Idź stąd szujo
2018-09-18 06:41 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież