Policjanci spotkali się z uczniami z Ciechowa i Rakoszyc

czwartek, 13 grudzień 2018 11:08 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kolejne spotkania w ramach wojewódzkich programów prewencyjnych pn.: "Świadomy junior" oraz "Policja przeciwko przemocy w rodzinie" odbyły się w Szkole Podstawowej w Ciechowie oraz w Rakoszycach.

Podczas rozmów z młodzieżą, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej omawiali zagadnienie przemocy rówieśniczej, bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu oraz przybliżali zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Młodzież obejrzała prezentację multimedialną przedstawiającą zasady korzystania z Internetu, przybliżającą zagrożenia, jakie mogą spotkać młodych użytkowników. Policjantka zwracała uwagę, jakiego rodzaju zachowania w Internecie są niewłaściwe, a tym samym, jakiego rodzaju konsekwencje mogą za nie grozić. Uczniowie zadawali pytania, a także opowiadali o własnych doświadczeniach związanych m.in. z zawieraniem znajomości w sieci.

Ważnym elementem spotkań było omówienie zjawiska przemocy, a w szczególności przemocy rówieśniczej, która nie powinna mieć w szkole miejsca. Policjantka w klasach najmłodszych nawiązała do zasad bezpiecznego zachowania podczas zabaw na śniegu w aspekcie zbliżającej się przerwy świątecznej oraz ferii zimowych. Nie mogło tutaj zabraknąć wskazówek dot. bezpieczeństwa na zamarzniętych akwenach wodnych, które stanowią szczególne zagrożenie dla dzieci podczas spędzania czasu wolnego na dworze.

W spotkaniach z dziećmi i młodzieżą w Szkole Podstawowej w Ciechowie oraz w Rakoszycach wzięło udział blisko 200 uczniów.

(ms) / fot. kpp

szkola 2

Proponowane artykuły:

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież