Policjanci zatrzymywali osoby poszukiwane i... prawa jazdy

środa, 07 sierpień 2019 16:59 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przez kilka ostatnich dni funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji Środzie Śląskiej zatrzymali 3 osoby poszukiwane przez sądy i prokuratury celem ustalenia miejsca pobytu oraz doprowadzenia do zakładu karnego lub aresztu śledczego i odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci ze średzkiej drogówki podczas kontroli kierujących pod kątem przestrzegania przez nich ograniczeń prędkości zatrzymali trzech kierowców, którzy zignorowali obowiązujące w tym zakresie przepisy, narażając tym samym siebie i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo wystąpienia zdarzenia drogowego. Kierowcy w wieku od 29 do 41 lat poza tym, że zostali ukarani grzywną w postaci mandatów karnych to również stracili prawa jazdy. Jeden z kierujących nie przyjął mandatu, w związku z czyn policjanci skierują wobec niego do sądu wniosek o ukaranie.

- Funkcjonariusze, pomimo wielu apeli kierowanych do kierujących pojazdami, by wsiadając za kierownicę samochodu, motocykla czy roweru, nie sięgali po alkohol, na jednej z dróg na terenie gminy Środa Śląska ujawnili 74-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który jechał rowerem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze ujawnili też 25-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który kierował samochodem pomimo wydanego przez sąd już dwukrotnie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, asp. szt. Marta Stefanowska.

Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają, że zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, a prawo jazdy zostaje zatrzymane. Kto z kolei, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega karze aresztu albo grzywny.

- Prowadzący pojazd zawsze powinien dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze. Brawura połączona z przekroczeniem prędkości to nadal główne przyczyny tragicznych wypadków drogowych, w których giną ludzie - podkreśla policjantka.

(rol/ms) / fot. policja, zdj. ilustracyjne

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację