Policyjne działania „Alkohol i narkotyki”

piątek, 11 styczeń 2019 09:53 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Każdy kierowca prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Używki te przede wszystkim zaburzają koncentrację, zmniejszają szybkość reakcji oraz powodują błędną ocenę odległości i prędkości.

Jutro średzcy policjanci przeprowadzą na drogach powiatu działania pn. „Alkohol i narkotyki”, ukierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego osób będących pod wpływem alkoholu lub w stanie po użyciu środków działających podobnie do alkoholu.

Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce wtedy, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po „promilach”. Okazuje się jednak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje, że będziemy w dobrej kondycji i zdolni do prowadzenia pojazdu.

Dlatego, jeżeli wczoraj piłeś alkohol, to dziś nie wsiadaj za kierownicę!!!

Rozpoczynając podróż samochodem nie zapominaj o zapięciu pasów bezpieczeństwa. Przypomnij o tym wszystkim pasażerom i oczywiście nie zapominaj o najmłodszych. Dzieci powinny być przewożone w fotelikach i innych urządzeniach bezpieczeństwa przeznaczonych tylko dla nich, również z zapiętymi pasami bezpieczeństwa.

Zapamiętaj!

  • jeżeli wybierasz się na imprezę, na której będzie serwowany alkohol zastanów się, czy nie lepiej zostawić samochód w domu,
  • nie wyśmiewaj się z niepijących, nie nakłaniaj ich do picia, nie namawiaj kierowców do picia toastów,
  • jeśli jesteś gospodarzem przyjęcia, na którym serwowany jest alkohol zadbaj o bezpieczny powrót zmotoryzowanych gości lub zapewnij im nocleg,
  • jeśli jesteś pasażerem, nigdy nie wsiadaj do samochodu z kierowcą, który pił alkohol, powstrzymaj go żeby nie prowadził pojazdu.

(ms) / fot. policja

Ostatnio zmieniany piątek, 11 styczeń 2019 09:57

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację