Policyjny pościg w Środzie Śląskiej

środa, 26 wrzesień 2018 15:54
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wczoraj na ulicach naszego miasta miały miejsce sceny, jak z sensacyjnego filmu. Pościg policyjny żywo zainteresował naszych czytelników.

- Czy napiszecie coś o pościgu? 5 radiowozów goniło Audi w stronę Szczepanowa  - pytał nas czytelnik.

- Napisalibyście o tym pościgu, jak z amerykańskiego filmu - poprosił kolejny mieszkaniec naszego miasta.

Sytuację, która miała miejsce 25.09.2018 r. o godzinie 9:42 opisuje rzeczniczka średzkiej policji: 

- Policjanci powiadomili dyżurnego o kierującym samochodem osobowym marki Audi, który nie zatrzymał się do kontroli w miejscowości Ciechów. Podjęli pościg. Skierowano dodatkowe patrole. Podczas sprawdzania terenu miasta na jednej z ulic ujawniono porzucony pojazd, bez kierowcy. Samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym, Do czynności zaangażowano psa policyjnego, który nie podjął tropu. Obecnie policjanci ustalaj okoliczności tego zdarzenia – wyjaśnia oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, asp. sztab. Marta Stefanowska.

W myśl obowiązujących przepisów, tj. Art. 178b. KK (Niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego): "Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. 

(kb) fot. policja / zdj. ilustracyjne

 

Proponowane artykuły:

Komentarze  

Permalink -4 dobre
ty ja wiem moja mamuska jechala ze srody a ze glucha to sie nie zatrzymala wpadla do lasu na grzyby i zabladzila teraz pewnie nasza milicja ja przymknie ze byla pjana i woziła kokaine 10 kg maryche 100 kg
2018-09-27 17:50 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Cc
Dobrze koleś zrobił ma łeb na karku jak wypity czy coś wizl nawet jak dojdą kto to to nie udowodniła że był pijany czy przewodził narko dostanie grzywnę i tyle
2018-09-27 15:49 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Max
i utrate prawa jazdy na dlugo. Wiesz co grozi za ucieczke przed policja, jelopie?
2018-09-30 19:57 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +8 dudu
Ale jak w Środzie można uciec kiedy goni 5 radiowozów?
2018-09-27 08:27 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 rajder
no to nieźle się dzieje w Śr Śl :zzz
2018-09-26 22:01 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -4 jaca
Oho, będziemiał kłopoty. Ciekawe czemu się nie zatrzymał, bo jak alkohol to nawet by mu yanosik nie pomógł.A może jakaś grubsza sprawa
2018-09-26 16:25 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież