Półnagi mężczyzna "odpoczywał" koło dworca

wtorek, 28 sierpień 2018 10:53
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minionym tygodniu Straż Miejska w Środzie Śląskiej otrzymała kilka zgłoszeń dotyczących osób nietrzeźwych, które na miejsce "odpoczynku" wybrały sobie miejsca do tego nieodpowiednie. Interwencje dotyczyły także innych zdarzeń.

Niepełnosprawny mężczyzna oraz niepokojący stan matki

W poniedziałek 20 sierpnia około godziny 19:30 do Komendy Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące pijanego mężczyzny w miejscowości Święte, który przebywa na przystanku autobusowym i dziwnie się zachowuje tj. siedzi na krawężniku z nogami wyciągniętymi na jezdnię.

- Patrol zastał tam niepełnosprawnego mężczyznę, który został doprowadzony przez funkcjonariuszy do swojego miejsca zamieszkania i przekazany pod opiekę matce. Będąc w miejscu zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze zauważyli, że jego matka jest bez ubrania,   bardzo zaniedbana i posiada liczne rany na ciele. O zaistniałej sytuacji Straż Miejska powiadomiła Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej - informują funkcjonariusze SM.

Odpoczynek na trawniku

 Tego samego dnia około godziny 19:15 dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny śpiącego za budynkiem bloku mieszkalnego położonego w Środzie Śląskiej przy ul. Malczyckiej.

- We wskazanym miejscu partol zastał mężczyznę, który leżał na trawniku. Był w stanie po spożyciu alkoholu, komunikatywny, bez obrażeń. Według jego oświadczenia nie wymagał pomocy medycznej. W trakcie interwencji mężczyzna oddalił się ze wskazanego miejsca - czytamy w raporcie strażników miejskich.

 Pijana kobieta na dworcu

W ubiegły wtorek 21 sierpnia około godziny 16:50 strażnicy odebrali anonimowe zgłoszenie dotyczące pijanej kobiety leżącej w wiacie przystankowej przy dworcu autobusowym w Środzie Śląskiej.

- Kobieta była w stanie po spożyciu alkoholu, komunikatywna. Oświadczyła, że czuje się dobrze i nie potrzebuje specjalistycznej opieki medycznej. W tracie naszej interwencji kobieta wstała i oddaliła się z miejsca - informuje SM.

Zakłócanie spokoju

Także we wtorek, około godziny 12:00, straż miejska interweniowała w związku zakłócaniem spokoju przez grupę ludzi w rejonie parkingu przy ul. Białoskórniczej w Środzie Śląskiej.

- Po przybyciu na miejsce zgłoszenie potwierdziło się. Osoby przebywające we wskazanym miejscu zostały wylegitymowane, a mężczyzna, który używał słów nieprzyzwoitych został pouczony zgodnie z art. 140 kw. W trakcie przeprowadzania interwencji osoby oddaliły się z miejsca zdarzenia - podkreślają funkcjonariusze.

 Drzemka na świeżym powietrzu

W tym samym dniu pracy strażników zgłoszeniom nie było końca. O godzinie 11:15 dyżurny otrzymał anonimową informację dotyczącą nagiego mężczyzny leżącego na pasie zieleni w rejonie dworca autobusowego w Środzie Śląskiej.

- We wskazanym miejscu leżał mężczyzna, który był częściowo rozebrany i przykryty kocem. Oświadczył, że chciał się przespać. W obecności funkcjonariuszy wstał, ubrał się i oświadczył,  że czuje się dobrze, po czym się oddalił - informuje SM.

W stosunku do mężczyzny Straż Miejska skieruje wniosek do Sądu Rejonowego w Środzie Śląskiej.

Pilnowali garażów?

22 sierpnia około godziny 10:30 do Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące blokowania wjazdu do garażu przez grupę mężczyzn przy ul. Świdnickiej w Środzie Śląskiej.

- We wskazanym miejscu funkcjonariusze zastali trzy osoby, które siedziały na ziemi opierając się o bramę wjazdową do garażu. W obecności funkcjonariuszy osoby te wstały udając się do miejsca zamieszkania - czytamy w informacji SM.

Śmierdząca sprawa w Krycznicznie

W piątek 24 sierpnia, około godziny 19:30,  strażnicy otrzymali zgłoszenie dot. fetoru pochodzącego z sortowni odpadów w miejscowości Kryniczno.

- Po przybyciu na miejsce zgłoszenie potwierdziło się. O powyższym fakcie został powiadomiony Wydział Spraw Komunalnych Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej - informują strażnicy.

Spożywanie alkoholu

Tego samego dnia w godzinach wieczornych dyżurny otrzymał anonimowe zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu w parku miejskim w Środzie Śląskiej.

- We wskazanym miejscu zastano dwóch mężczyzn, którzy spożywali alkohol, którzy widząc funkcjonariuszy wyrzucili alkohol do pojemnika na odpady. Zostali poinformowali, że zostanie skierowane do nich wezwanie do stawienia się w Komendzie Straży Miejskiej w celu przeprowadzenia postępowania mandatowego - czytamy w raporcie.    

(red) fot. zdj. ilustracyjne              

 

Komentarze  

Permalink 0 Groniec
Słońce grzeje to szybko pada taki człowiek po alko i mamy efekty. Nie ma czegoś takiego jak przymusowe leczenie? Podejrzewam że mandaty i grzywny nic nie dadzą i tak więc problem nie zniknie.
2018-08-30 14:34 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 bezdomni
są strasznie uciążliwi dla miasta tych ludzi nie można jakoś zmusić do leczenia??
2018-08-28 13:01 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 jestem z miasta...
z nimi nic się nie da zrobić taka prawda . smutne ale prawdziwe
2018-08-28 19:29 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież