Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

„Polsko Moja”. Koncert kresowy w Malczycach

piątek, 02 listopad 2018 13:46 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po dwóch latach nieobecności Kresowiaków na deskach sceny GOKu w Malczycach, mogliśmy w końcu ujrzeć długo oczekiwane koncerty wraz z oprawą taneczną.

Moc czarów podniosły bajeczne stroje ludowe młodzieży oraz chwytający za serce repertuar solistów i zespołów.

Imprezę prowadziła wspaniała Aurelia Sobczak, natomiast przybyłych gości powitał bardzo interesujący wykład pt. „Świat Kresów” w wykonaniu Tomasza Kuby Kozłowskiego.

Koncert odbył się pod patronatem członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tadeusza Samborskiego, wójta Gminy Malczyce Piotra Frankowskiego oraz Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” w Legnicy.

W koncercie wystąpili:

  1. Zespół taneczno-śpiewaczy „Podolski kwiat” z Koziatynia, zrzeszający uczniów Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej w Koziatyniu na Podolu.
  2. Zespół wokalny „Podolskie świderki” z Koziatynia, założony w 2011 r. przy Towarzystwie Kultury Polskiej w Koziatyniu na Podolu.
  3. Barbara Twardosz – Droździńska –piosenkarka z Kobrynia, która w swoim repertuarze ma piosenki kresowe, ballady i romanse rosyjskie oraz współczesną polską muzykę rozrywkową, polskie przeboje z lat 50 i 60.
  4. Zespół „Wszystko w porządku” z Domu Polskiego w Borysowie (Białoruś} Wokalny zespół młodzieżowo – estradowy, działający przy Domu Polskim w Borysowie od 2010 r.
  5. Tomasz Kuba Kozłowski – autor – koncert poprzedzi multimedialna prezentacja wybranych aspektów kultury i historii Kresów zatytułowana „Świat Kresów”, prezentowana przez Tomasza Kubę Kozłowskiego – autora książek, kolekcjonera, znawcę tematyki kresowej, reprezentanta DSH Warszawska Inicjatywa Kresowa (WIK)
  6. Olga Kamińska – solistka z Kobrynia (Białoruś) ma za sobą udział w licznych imprezach i festiwalach.

 Gmina Malczyce / fot. Krzysztof Słobodzian

Proponowane artykuły:

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież