„Polsko Moja”. Koncert kresowy w Malczycach

piątek, 02 listopad 2018 13:46 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po dwóch latach nieobecności Kresowiaków na deskach sceny GOKu w Malczycach, mogliśmy w końcu ujrzeć długo oczekiwane koncerty wraz z oprawą taneczną.

Moc czarów podniosły bajeczne stroje ludowe młodzieży oraz chwytający za serce repertuar solistów i zespołów.

Imprezę prowadziła wspaniała Aurelia Sobczak, natomiast przybyłych gości powitał bardzo interesujący wykład pt. „Świat Kresów” w wykonaniu Tomasza Kuby Kozłowskiego.

Koncert odbył się pod patronatem członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tadeusza Samborskiego, wójta Gminy Malczyce Piotra Frankowskiego oraz Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” w Legnicy.

W koncercie wystąpili:

  1. Zespół taneczno-śpiewaczy „Podolski kwiat” z Koziatynia, zrzeszający uczniów Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej w Koziatyniu na Podolu.
  2. Zespół wokalny „Podolskie świderki” z Koziatynia, założony w 2011 r. przy Towarzystwie Kultury Polskiej w Koziatyniu na Podolu.
  3. Barbara Twardosz – Droździńska –piosenkarka z Kobrynia, która w swoim repertuarze ma piosenki kresowe, ballady i romanse rosyjskie oraz współczesną polską muzykę rozrywkową, polskie przeboje z lat 50 i 60.
  4. Zespół „Wszystko w porządku” z Domu Polskiego w Borysowie (Białoruś} Wokalny zespół młodzieżowo – estradowy, działający przy Domu Polskim w Borysowie od 2010 r.
  5. Tomasz Kuba Kozłowski – autor – koncert poprzedzi multimedialna prezentacja wybranych aspektów kultury i historii Kresów zatytułowana „Świat Kresów”, prezentowana przez Tomasza Kubę Kozłowskiego – autora książek, kolekcjonera, znawcę tematyki kresowej, reprezentanta DSH Warszawska Inicjatywa Kresowa (WIK)
  6. Olga Kamińska – solistka z Kobrynia (Białoruś) ma za sobą udział w licznych imprezach i festiwalach.

 Gmina Malczyce / fot. Krzysztof Słobodzian

Proponowane artykuły:

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację