"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

Od niedzieli do czwartku w Kawicach nagrywane były sceny do programu kulinarnego „Kuchenne Rewolucje”, który prowadzi Magda Gessler.

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym aktualnym menu, atrakcyjną promocją w godzinach lunchowych oraz świąteczną propozycją wigilijną dla…

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Przez dwa dni 4 i 11 grudnia, na ulicach naszego miasta kwestowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Odziałem…

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego, 17 lutego 2019 r. odbędą się ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty w jednomandatowym okręgu wyborczym nr…

Polsko - niemieckie spotkanie w Malczycach

środa, 05 grudzień 2018 18:23
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

23 lutego br. wójt gminy Malczyce, Piotr Frankowski podpisał umowę współpracy z burmistrzem niemieckiej gminy Großharthau, Jensem Krauße.

Dzisiaj 35-osobowa grupa z Niemiec odwiedziła Malczyce. Burmistrz Jens Krauße, wraz z zarządem gminy oraz mieszkańcami, przyjechali z kolejną wizytą partnerską.

Gminny Ośrodek Kultury im. Stanisława Władysława Reymonta w Malczycach, wspólnie z gminą oraz uczniami Szkoły Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska, przygotowali gościom uroczyste powitanie.

Spotkanie zainaugurował włodarz gminy Malczyce, który powitał gości w języku niemieckim. Z kolei uczennice Szkoły Podstawowej, także w j. niemieckim, przedstawiły krótką historię gminy Malczyce oraz powiatu średzkiego. Następnie chór szkolny zaśpiewał kolędy.

Po uroczystej akademii na niemieckich partnerów czekały upominki. Oczywiście nie zabrakło prezentów i od nich, a burmistrz Jens Krauße, wspólnie z tłumaczką - nauczycielką j. niemieckiego Danutą Kramek, podziękował za wspaniałe przywitanie i akademię, którą oglądał ze łzami w oczach  – uczniowie dobrze mówią w j. niemieckim, moje polskie słownictwo ogranicza się do słówek związanych z jedzeniem i piciem - żartował i podkreślił, że cieszy go fakt , iż na krótką chwilę znowu udało mu się odwiedzić Malczyce. Pogratulował także Piotrowi Frankowskiemu wyboru na następną kadencję.

Po oficjalnej części zaproszono gości na poczęstunek.

(kb) / foto. i wideo: kb

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 06 grudzień 2018 09:03

Komentarze  

Permalink +4 Mazurowice
Witam, nigdy nie pisze komentarzy ale bardzo irytuje mnie to że nasza wioska jest jawnie gorzej traktowana przez władze. Chociażby wójt zrobił darmowa komunikację aby można było pojechać do ośrodka natomiast my nie mamy żadnej możliwości... Apeluje wohcie proszę o nas też dbać i również zrobić takie kursy... Może mogłaby gazeta o tym napisać?
2018-12-05 19:40 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 malczycki
poproszę o wykaz wspólnych działań, co gminy robią prócz serdeczności i prezentów, bardzo proszę!
2018-12-05 18:53 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież