Pomaganie jest fajne! (okiem mieszkańca)

czwartek, 10 styczeń 2019 14:13 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Kiedy patrzę na akcje zbiórek, szczególnie dla chorych dzieci, ogarnia mnie złość. Nie chce mi się wierzyć, że w obecnych czasach państwo nie zapewnia potrzebnej opieki zdrowotnej dla ludzi jej potrzebującej.

W kraju, w którym niemal raz w miesiącu rozbija się limuzynę wartą życie dziecka. Bez względu na sympatie polityczne, logicznie myślącemu człowiekowi, powinno to wzbudzić niesmak.

Na stronie internetowej siepomaga.pl, zorganizowana jest zbiórka dla Alana Wróblewskiego. Na chwile obecną z potrzebnych niemal 1 140 000 złotych, uzbierane jest 193 262 zł (16,95%). Nie jestem w stanie wyobrazić sobie co czują rodzice. Wdzięczność? Pewnie tak, prawie 200 000 zł oddane z dobroci serca obcych ludzi na operację serca ich synka muszą budzić wdzięczność. Przerażenie i strach? Oczywiście! To zaledwie niecałe 17% procent potrzebnej kwoty.

Ile razy dziennie sprawdzalibyście postępy zbiórki? Co godzinę? Co 10 min? Czas nieubłaganie umyka z każdą sekundą, a do finału jeszcze tak wiele. Patrzysz na swoje dziecko, dziękujesz Bogu, że masz tego malucha przy sobie, a jednocześnie drżysz ze strachu jak długo dane Ci będzie spędzać z nim czas.

Gdybyśmy podzielili potrzebną sumę, przez liczbę mieszkańców powiatu, to życie tego dziecka, dla każdego z nas warte jest przysłowiową paczkę papierosów. Wystarczy, że dziś odmówisz sobie papierosów, czekolady czy innej przyjemności i wpłacisz te 16 zł, a jeszcze w tym tygodniu ktoś może wygrać walkę o życie.

Jest w naszym narodzie umiejętność zjednoczenia się, nie chodzi tylko o historyczne tematy. Bo chociażby WOŚP, jest przykładem jak wiele jest w nas dobroci, chęci pomocy i zmiany tego, co nieuchronne.

Jestem wściekły na swoje państwo, że mimo opłacania składek, ktoś musi prosić mnie o pieniądze na swoje dziecko. Nigdy tego nie zrozumiem, ale to sprawa drugoplanowa, teraz trzeba temu dziecku uratować życie.

Pomaganie jest fajne, czujemy się lepsi i nie czujemy się sami. Pomaganie jest fajne, bo możesz zrobić dobry uczynek, a dobro zawsze wraca do ludzi. Ja już wpłaciłem, a Ty? Wracaj do zdrowia Alan, trzymam kciuki!

(lp) / fot. www.siepomaga.pl/alan

Ostatnio zmieniany czwartek, 10 styczeń 2019 14:35

Komentarze  

Permalink +4 HandOfMercy
Otóż to. Krew mnie zalewa jak widzę aktualnie posty na FB o pie#rz#ny#ch dzikach, a nikt nie udostępnił mojego posta odnośnie zbiórki. Ludzie ogarnijcie się, proszę. Nie mówię, że psy, koty, czy właśnie te dziki nie są ważne.
Są, ale chyba ludzkie życie jest ważniejsze.
Pozdrawiam i liczę, że razem zmienimy wynik zbiórki. Pozdro 600
2019-01-11 11:49 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 ppp
kNo nie denerwuj się. W nowo budowanym- starosta podpisał umowę- Centrum Kultury Alternatywnej wytłumacżą Tobie że jest alternatywa dla życia ludzkiego - życie dzika kota psa i.t.p.
To tak a pro po sytuacji ze szpitalem- kasy na szpital brak ( a raczej woli jego istnienia) a na jakąś nieokreśloną alternatywę do kultury są.
2019-01-16 20:42 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież