Pomiar prędkości na naszych drogach trwa

wtorek, 14 sierpień 2018 13:40 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych średzcy policjanci prowadzą działania pn.: „Kaskadowy Pomiar Prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie wzmożone działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Działania te mają na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań oraz wyrobienie przeświadczenia u kierowców, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za takie wykroczenie nieuchronna.

Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, ale również niestety inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi.

Policjanci apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego.

(ms) fot. policja

Proponowane artykuły:

Komentarze (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

To nałapią delikwentów bo mistrzów kierownicy w Polsce nie brak. Jedzie taki jeden z drugim ile fabryka dała a potem płacz że odebrali prawo jazdy i kary finansowe. Zresztą u nas powinno być jak w krajach skandynawskich gdzie mandat naliczają od wysokości zarobków.

This comment was minimized by the moderator on the site

I niech robią takie akcje jak najczęściej bo w Polsce nie potrafią jeździć normalnie. Może jak jeden z drugim stracą prawa jazdy to się nauczą. Co chwilę w wiadomościach informacje o wypadkach i większości przyczyną nadmierna prędkość lub pijaństwo!

This comment was minimized by the moderator on the site

Takie pomiary powinni robić na okrągło bo to jak jeżdżą Polacy woła o pomstę do nieba. Skoro jest postawiony znak z ograniczeniem prędkości to zwolnij jeden z drugim. Mam nadzieję że policjanci nie stosowali pouczeń tylko walili mandaty jak leci.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację