Pomiar prędkości na naszych drogach trwa

wtorek, 14 sierpień 2018 13:40 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych średzcy policjanci prowadzą działania pn.: „Kaskadowy Pomiar Prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie wzmożone działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Działania te mają na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań oraz wyrobienie przeświadczenia u kierowców, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za takie wykroczenie nieuchronna.

Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, ale również niestety inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi.

Policjanci apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego.

(ms) fot. policja

Proponowane artykuły:

Komentarze  

Permalink 0 Jan
To nałapią delikwentów bo mistrzów kierownicy w Polsce nie brak. Jedzie taki jeden z drugim ile fabryka dała a potem płacz że odebrali prawo jazdy i kary finansowe. Zresztą u nas powinno być jak w krajach skandynawskich gdzie mandat naliczają od wysokości zarobków.
2018-08-17 09:48 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Arek
I niech robią takie akcje jak najczęściej bo w Polsce nie potrafią jeździć normalnie. Może jak jeden z drugim stracą prawa jazdy to się nauczą. Co chwilę w wiadomościach informacje o wypadkach i większości przyczyną nadmierna prędkość lub pijaństwo!
2018-08-16 09:13 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Jonasz
Takie pomiary powinni robić na okrągło bo to jak jeżdżą Polacy woła o pomstę do nieba. Skoro jest postawiony znak z ograniczeniem prędkości to zwolnij jeden z drugim. Mam nadzieję że policjanci nie stosowali pouczeń tylko walili mandaty jak leci.
2018-08-14 20:08 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież