Powiatowe obchody Dnia Strażaka

czwartek, 16 maj 2019 21:54 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

10 maja, na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej, odbyła się uroczystość obchodów Dnia Strażaka w powiecie średzkim, zorganizowana przez  Komendę Powiatową PSP w Środzie Śląskiej oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Środzie Śląskiej. 

Na obchody przybył Zastępca Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Piotr Grzyb, starosta średzki Krzysztof Szałankiewicz, przedstawiciele władz gminnych oraz służb, inspekcji i instytucji współpracujących z jednostkami ochrony przeciwpożarowej. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Zastępcy Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Piotrowi Grzybowi. Po złożeniu meldunku nastąpiło podniesienie flagi państwowej przez poczet flagowy.

Komendant Powiatowy bryg. Marek Wawrejko, w swoim wystąpieniu podziękował za całoroczną służbę, omówił dotychczasowe osiągnięcia, a do zebranych skierował między innymi te słowa: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”, to dewiza każdego strażaka, zarówno zawodowego jak i ochotnika, człowieka niebywale odważnego, idącego na ratunek z misją niesienia pomocy. Te cechy i oparte na nich działania doprowadziły do obdarzenia Straży Pożarnej wysokim społecznym zaufaniem, które pozwala naszej formacji na nieustanny rozwój i zapewnienie bezpieczeństwa dla ludzi, mienia i środowiska.

Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy KP PSP

Proponowane artykuły:

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ale dobrze wyszedłem na zdjęciach

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację