Powiatowe Zawody Wędkarskie - oto zwycięzcy!

wtorek, 26 czerwiec 2018 15:30 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W niedzielny, nieco chłodny i deszczowy poranek uczestniczyliśmy w powiatowych zawodach wędkarskich zorganizowanych na zalewie w Prężycach przez koło PZW "Okoń" z Miękini.

 

W zmaganiach udział brały koła wędkarskie Środa Śląska, Malczyce, Udanin, Miękinia. Łącznie 60 wędkarzy. 

Każdy uczestnik wyposażony we własny ekwipunek, po losowaniu zasiadł na swoim stanowisku i w pełnym skupieniu rozpoczął "łowy". Zasady jakie obowiązywały uczestników, to połów na jeden spławik, przy dobrowolnej zanęcie i przynęcie. Pod uwagę sędziów brana była waga wszystkich złowionych ryb oraz długość największej.

Na uczestników oraz zaproszonych gości czekał poczęstunek, grillowana kiełbasa, kurczak, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz ciepła grochówka, co pozwoliło zregenerować siły po zawodach i się rozgrzać. Na bardziej spragnionych czekała ciepła kawa, herbata, napoje oraz  "okoniówka". 

Niestety, nie wszystkim udało się wytrwać do końca zawodów. Jeden z wędkarzy, w związku z problemami zdrowotnymi, musiał zrezygnować z dalszego uczestnictwa. Zostało wezwane pogotowie, które zdecydowało, by zabrać go do szpitala. Życzymy dużo zdrowia oraz możliwości rywalizacji w następnych zawodach. Pomimo tego zdarzenia zawody przeprowadzono do końca.

Sędziowie po zważeniu i dokładnym podliczeniu wyników ogłosili:

Wyniki grupowe

  1. Środa Śląska z wagą 24 470 g
  2. Miękinia z wagą 20 820 g
  3. Malczyce z wagą 18 150 g
  4. Udanin z wagą 15 565 g

Kategoria indywidualna

  1. Migacz Jarosław z rybą o wadze 4 480 g
  2. Buczak Tadeusz z rybą o wadze 4 080 g
  3. Bączyński Tomaszz ryba o wadze 3 460 g

      Największą rybę złowił Buczak Tadeusz (leszcz, waga 2 160 g, długość 58 cm).

Sędziowie postanowili obdarować wyróżnieniem i nagrodą ufundowaną przez sklep zoologiczny p. Jacka Mikity ze Środy Śląskiej , jak podkreślono jednego "rodzynka", panią Iwonę Olchwę, która reprezentowała koło w Malczycach

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, a organizatorzy dziękują uczestnikom i gościom za przybycie.  

(kb) fot. kb

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 sierpień 2018 20:15

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież