Powiatowy Konkurs Czytelniczy. Oto laureaci

wtorek, 26 marzec 2019 11:34 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

15 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej odbył się IX Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas II i III szkół podstawowych powiatu średzkiego.

Celem konkursu było propagowanie aktywności czytelniczej uczniów klas młodszych szkoły podstawowej, rozwijanie ich zainteresowań oraz szerzenie kultury czytelniczej.

W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych naszego powiatu z Ciechowa, Malczyc, Miękini, Rakoszyc, Szczepanowa, Pisarzowic i Środy Śląskiej.

Uczniowie klas drugich musieli wykazać się znajomością treści „Kubusia Puchatka” A. A. Milne, a klas trzecich „Chatki Puchatka” tego samego autora.

Laureatami konkursu klas drugich zostali:

I miejsce - Pola Burdziakowska    SP Miękinia

II miejsce - Borys Białowąs   SP Malczyce

III miejsce - Wiktoria Mazur   SP nr 3 Środa Śl.

Laureatami konkursu klas trzecich zostali:

I miejsce - Maria Suchcicka   SP nr 3 Środa Śl.

II miejsce - Helena Puławska   SP nr 3 Środa Śl.

III miejsce - Filip Tunia   SP Miękinia

Emilia Sznajder   SP nr 3 Środa Śl.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testów, które zawierały pytania otwarte i zamknięte. Uczniowie zapytani o wrażenia po konkursie zgodnie przyznali, że wyróżniała go ciekawa forma i trafny dobór książek. Nasi goście po zmaganiach konkursowych w czasie oczekiwania na wyniki skorzystali z przygotowanych atrakcji, które miały na celu umilić im oczekiwania na wyniki. Wszyscy uczestnicy IX Powiatowego Konkursu Czytelniczego otrzymali drobny upominek    i dyplom uczestnictwa, natomiast laureaci dyplomy i nagrody książkowe.

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu gratulujemy oraz zapraszamy na kolejny

 X  Powiatowy Konkurs Czytelniczy klas II i III w przyszłym roku szkolnym.

Za przygotowanie, organizację i przebieg konkursu odpowiadały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Celina Staśko, Małgorzata Musiał, Beata Polak i Anna Wójcik.

Małgorzata Musiał

Celina Staśko

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację