Powiatowy konkurs kulinarny - pierogi na otwarcie

piątek, 02 marzec 2018 12:43 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już w najbliższą sobotę, 3 marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Środzie Śląskiej będzie miał premierę konkurs kulinarny „Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Osiem zespołów zmierzy się z wyzwaniem kulinarnym w postaci… pierogów!

  

– Wizytując wioski podczas konkursu „Nasza wieś ma się czym pochwalić” zauważyliśmy jak wielki potencjał kulinarny mają mieszkańcy naszych sołectw. Stąd pomysł na kolejny konkurs, który zaktywizuje i zintegruje mieszkańców, a przy okazji wyłoni lokalne talenty kulinarne – mówi starosta powiatu Sebastian Burdzy.

Konkurs będzie składał się z siedmiu niezależnych od siebie etapów/spotkań, które będą organizowane w soboty, począwszy od marca aż do września br. Pierwsze gotowanie zaplanowano na 3 marca. Chęć udziału w nim zgłosiło osiem ekip.

  1.    Kogutki Team, Środa Śląska
  2.    Klub Nowoczesnej Gospodyni, Brzezinka Średzka
  3.    Stowarzyszenie „Mój Szczepanów”
  4.    Stowarzyszenie Inicjatywy Lokalnej Adsum, Chomiąża
  5.    Przedwiośnie, Przedmoście
  6.    Smakosze, Środa Śląska
  7.    Razem bo warto dla Wichrowa
  8.    Stowarzyszenie „Nasz Mieczków”

Dania oceni komisja konkursowa, w której zasadzie profesjonalny kucharz - Radosław Błaszczyk, absolwent PZSP nr 2, aktualnie szef kuchni w hotelu Azyl w Kątach Wrocławskich. Oceniając potrawy komisja będzie kierować się następującymi kryteriami: tematyka konkursu, wygląd i smak potrawy, sposób podania oraz sposób pracy zespołu. Zwycięskie danie zdobędzie tytuł „Najlepsze w Powiecie”, a ekipa je przygotowująca nagrodę w wysokości 1 tys. zł.

Zapraszamy do kibicowania drużynom. Gotowanie rozpocznie się o godz. 10.00 i zakończy dwie godziny później. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone około godz. 12.30. Miejsce konkursu - specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy na Kajakach.

Uwaga!

Informujemy uczestników konkursu, że podczas przygotowywania potraw nie będzie można używać urządzeń typu termomix. Gotowanie bez pomocy robota pozwoli drużynom lepiej zaprezentować swój potencjał i umiejętności.

(rfp) fot. mpr

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 marzec 2018 18:14

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież