Powiatowy Piknik Strażacki. Tu każdy mógł zostać strażakiem

wtorek, 28 maj 2019 00:54 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na Powiatowym Pikniku Strażackim zorganizowanym 25 maja w miejscowości Błonie, zdaniem organizatorów - każdy mógł zostać strażakiem.

Na terenie firmy Ropa, gdzie zorganizowano imprezę, zaparkowano zabytkowe wozy i współczesne - z całego powiatu, zapewniając sporą dawkę emocji, szczególnie najmłodszym miłośnikom zawodu strażaka. Organizatorzy przygotowali dla nich wiele atrakcji, m.in. pokazy sprzętu strażackiego, konkursy i zabawy oraz ściankę wspinaczkową. W tym dniu młodzi wielbiciele pożarnictwa włożyli umundurowanie i spróbowali zmierzyć  się z wyzwaniami, z którymi na co dzień borykają się strażacy podczas służby. Dzięki sprzyjającej pogodzie nie zabrakło zabaw z użyciem wody.

Swoje stoisko zaprezentowali również policjanci, którzy pokazali od środka policyjny radiowóz oraz chętnie odpowiadali na pytania najmłodszych. Ogromne zainteresowanie wzbudziło również miejsce odzwierciedlające „poligon wojskowy” - granaty, broń, umundurowanie i wreszcie motocykle  sprawiły, że dzieci chętnie odwiedzały to miejsce.  

Był także pokaz sportowych samochodów, do których najczęściej zaglądali tatusiowie. Niemieckie pojazdy przyciągały miłośników szybkiej jazdy w komfortowych warunkach.

A jeśli ktoś poczuł się głodny, jego apetyt zaspokoiła wojskowa grochówka oraz dania z grilla.

Na scenie w tym dniu wstąpił zespół Biesadni oraz czarujące mieszkanki naszego powiatu z grupy tanecznej Ladies.

To był dzień pełen wrażeń, szczególnie milusińscy na pewno zapamiętają go na długo. Natomiast, jak przystało na strażaków, zawsze w pełni gotowości, również i w tym dniu służyli pomocą.

(kb) / fot. kb

Proponowane artykuły:

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację