Powołano nowego szefa średzkiej Policji

poniedziałek, 09 lipiec 2018 09:43 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Śl. objął nadkomisarz Dariusz Smoliński. Rozkaz personalny w obecności zaproszonych gości wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektor Piotr Leciejewski.

 

W uroczystości, która odbyła się 2 lipca wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, służb współpracujących z policją, przedstawiciele prokuratury, zaproszeni goście oraz policjanci i pracownicy cywilni.

- Zanim jednak nadkomisarz Dariusz Smoliński otrzymał rozkaz personalny, I Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektor Piotr Leciejewski podziękował pełniącemu dotychczas obowiązki Komendanta Powiatowego podinspektorowi Dariuszowi Matuszczykowi za pracę na rzecz jednostki, podkreślając osiągnięte przez nią dobre wyniki. Jednocześnie powierzył podinspektorowi Dariuszowi Matuszczykowi obowiązku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Śląskiej - informuje rzeczniczka średzkiej policji.

Nadkomisarz Dariusz Smoliński podziękował Komendantowi Wojewódzkiemu Policji za obdarzenie go zaufaniem i pokreślił, że podejmowane przez niego działania służyć będą porządkowi i bezpieczeństwu społeczności lokalnej.

Nadkomisarz Dariusz Smoliński jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku, realizując swoje obowiązki w Plutonie Patrolowo-Interwencyjnym Komisariatu I Policji w Legnicy. W latach 1995-2003 pełnił służbę na stanowisku dzielnicowego Komisariatu I Policji w Legnicy. Od 2005 roku nadkomisarz Dariusz Smoliński realizował swoje obowiązki w Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy sukcesywnie awansując na wyższe stanowiska. W 2006 został mianowany na stanowisko specjalisty Zespołu dw. z Korupcją Sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Następnie w 2011 roku objął stanowisko eksperta Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. W roku 2014 nadkomisarz Dariusz Smoliński został mianowany na stanowisko Naczelnika Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Od marca 2017 roku nadkom. Dariusz Smoliński pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy. Nadkomisarz Dariusz Smoliński w trakcie swojej służby był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany m. in. srebrnym medalem „Za długoletnią służbę”.

(rol/ms) fot. KPP

uroczysta zbiorka2

uroczysta zbiorka1

uroczysta zbiorka3

uroczysta zbiorka4

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany wtorek, 17 lipiec 2018 00:17

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież