Pożar, powalone drzewo i wypadek - raport straży pożarnej

poniedziałek, 24 wrzesień 2018 12:33
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnich dniach straż pożarna została wezwana do zdarzeń m.in. w Dębicach, Brodnie i Miękini.

20.09.2018 r. około godziny 18:00 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze drzewa w miejscowości Dębice przy ul. Długiej.

- Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej. Na miejscu stwierdzono pożar suchych gałęzi złożonych pod wierzbą. Prawdopodobnie właściciel terenu próbował ugasić ogień, który znajdował się około 10 m od najbliższych zabudowań. Działania strażaków polegały na podaniu prądu wody w celu ugaszenia ognia. Prawdopodobną przyczyną była nieostrożność podczas wypalania gałęzi  –  wyjaśnia rzecznik prasowy KP PSP.

22.09.2018 r. około godziny 17:00  dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o powalonym drzewie, które blokuje drogę w miejscowości Brodno.

- Na miejsce wysłano OSP Brodno. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pocięciu drzewa i usunięciu z drogi – mówi Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Tego samego dnia, jak już wcześniej informowaliśmy, doszło do kolejnego wypadku drogowego na obwodnicy Miękini.

-  W zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe marki Renault  Trafic oraz Audi A4. Poszkodowani zostali dwaj mężczyźni. Kierowcy opuścili pojazdy sami. Na miejscu działania prowadziła policja oraz pogotowie ratunkowe. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym i odłączyli instalację gazową w jednym z pojazdów oraz akumulatory. Zniszczone zostały samochody biorące udział w wypadku, znak drogowy oraz pas zieleni. Starty oszacowano na około 30 tys. złotych – informuje Dariusz Domaradzki.

(kb) fot. Czytelnik

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 wrzesień 2018 12:37

Komentarze  

Permalink -1 o to jest pytanie
wypadek w Miękini to nic jak brak wyobraźni
2018-09-24 14:05 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież