Pożar w Szczepanowie. Spaliło się ok. 19tys. piskląt

piątek, 08 czerwiec 2018 16:09 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wczoraj przed godziną 19:00 w Szczepanowie zapalił się obiekt, w którym hodowany był drób.

 

7 czerwca, około godziny 18:50 straż pożarna w Środzie Śl. otrzymała zgłoszenie o pożarze w fermie drobiu przy ulicy Lipnickiej w Szczepanowie.

Początkowo zostały wysłane 3 zastępy straży pożarnej, na miejscu okazało się, że jest potrzebna pomoc kolejnych, więc wezwano jednostki OSP z powiatu  średzkiego, a także z powiatu legnickiego - OSP Ruja i OSP Kunice. Na miejscu było również pogotowie energetyczne i policja.

- Był to pożar częściowo ukryty, który wybuchł na poddaszu kurnika, był ciężki do zlokalizowania, ponieważ poszycia dachowe przykrywała blacha. Strażacy rozebrali konstrukcję, aby dostać się do źródła zapłonu. Podano prądy wodne. Na miejsce dowożona była woda - informuje Dariusz Domaradzki, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Zniszczeniu uległ budynek (80 m długości, 20 m szerokości i 4m wysokości) oraz pomieszanie gospodarcze. W kurniku znajdowało się około 19 tys. młodych piskląt przywiezionych tego dnia około godziny 15:00, niestety uratowano około 10 sztuk. Przyczyna pożaru jest ustalana.

(kb) fot. km

20180607 202416

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany piątek, 27 lipiec 2018 23:07

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież