Pożary i wypadek (z raportu strażaków)

czwartek, 18 kwiecień 2019 13:26 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnim czasie strażacy byli wzywani do pożarów - m.in. garażu, pustostanu oraz wypadku...

12.04.2019 r. około godziny 22:00 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru w garażu w miejscowości Błonie.

Pożar dotyczył blaszanego obiektu, w którym znajdowały się koła samochodowe oraz płyty OSB. Spaleniu uległa zawartość pomieszczenia oraz zniszczona została jego metalowa konstrukcja.

Wypadek DK 94

13.04.2019 r. około godziny 18:00 na drodze pomiędzy miejscowościami Błonie – Miękinia doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych, w którym zostały poszkodowane 4 osoby.

Po dojeździe na miejsce zastępów straży pożarnej samochód osobowy marki Audi znajdował się na jezdni, natomiast pojazd marki Mercedes w przydrożnym rowie. Łącznie pojazdami podróżowało 5 osób.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu akumulatorów oraz instalacji LPG w pojazdach – czytamy w raporcie.

Kot na drzewie

13.04.2019 r. około godziny 19:00 dyżurny KP PSP otrzymał zgłoszenie o kocie uwięzionym na drzewie w miejscowości Zabór Wielki.  Zwierzę znajdowało się na wysokości około 6 metrów. Uwolniony przez strażaków kot, został przekazany osobie zgłaszającej.

Pożar pustostanu

14.04.2019 r. po godzinie 20:00 strażacy otrzymali informację o pożarze pustostanu w miejscowości Głoska, wśród terenów leśnych.

Na miejsce wysłano 11 zastępów straży pożarnej. Działania były utrudnione z powodu wąskich, nieutwardzonych dróg dojazdowych oraz braku w pobliżu hydrantów.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wodnych w obronie na pobliskie drzewa oraz na palący się budynek. Strażacy sprawdzili również wnętrze budynku. Nikogo w nim nie było. Przypuszczalna przyczyna pożaru, to podpalenie – informuje rzecznik KP PSP.

Pożar śmieci

14.04.2019 r. około 15:00 strażacy zostali zadysponowani do pożaru śmieci znajdujących się pomiędzy ekranami dźwiękochłonnymi, a drogą krajową 94 w Środzie Śląskiej.

(kb) / fot. wk, zdj. ilustracyjne

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację