Pożary i wypadki - raport straży pożarnej

poniedziałek, 08 październik 2018 21:05
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Straż pożarna na naszym terenie, niestety, nie narzeka na barak zgłoszeń...

5 października, około 22:00, do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze komina w miejscowości Lusina. W domu jednorodzinnym zapaliła się sadza w kominie. Właściciel próbował ugasić ogień przy pomocy gaśnicy proszkowej przez "wyczystkę". Niestety, nie przyniosło to skutku.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przy pomocy piasku oraz proszku gaśniczego ugaszeniu pożaru w kominie. Po tych działaniach sprawdzono stężenie tlenku węgla w mieszkaniu – informuje rzecznik prasowy KP PSP, D. Domaradzki. 

Zdarzenie na A4

Tego samego dnia, po godzinie 22:00, dyżurny został zawiadomiony o zdarzeniu drogowym na autostradzie A4 . 

- Do zdarzenia dwóch pojazdów -  autokaru biura podróży oraz kampera marki  Fiat Ducato doszło na wysokości miejscowości Jarosław, w kierunku Legnicy. Autobusem podróżowało 38 osób, natomiast kamperem - 2. Wskutek zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby, 27-letni mężczyzna oraz 2 kobiety w wieku 16 i 17- lat. Poszkodowani uskarżali się na ból odcinka szyjnego oraz karku. W związku z powstałymi uszkodzeniami dalsza podróż autokarem była niemożliwa, dlatego podstawiono autobus zastępczy, którym podróżni mogli kontynuować wycieczkę. Starty powstałe wskutek zdarzenia oszacowano na około 30 tys. złotych - wyjaśnia rzecznik prasowy KP PSP.

Plama oleju

W  minioną niedzielę, 7 października, około 15:00, dyżurny KP PSP otrzymał zgłoszenie o plamie oleju na drodze w miejscowości Gałów.

- Plama oleju niewielkich rozmiarów została zneutralizowana przy pomocy środka chemicznego sorbent. – wyjaśnia Dariusz Domaradzki. 

Zdarzenie samochodów

6 października, po godzinie 19:00, na DK94 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 2 samochodów osobowych.

- W miejscowości Juszczyn, prawdopodobnie w skutek pojawienia się na drodze sarny, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Volkswagen Golf oraz Volkswagen Sharan. W wypadku poszkodowany został 10- letni chłopiec, który po dojeździe karetki na miejsce zdarzenia został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Wskutek zdarzenia zniszczony został przód oraz prawy bok Golfa oraz tył i lewy bok Sharana  – mówi D. Domaradzki.

Pożar suchych traw

7 października, przed godziną 22:00, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze suchych traw w miejscowości Łowęcice (gm. Miękinia).

- Na miejscu stwierdzono pożar suchych traw na terenie dawnego Państwowego Gospodarstwa Rolnego w Łowęcicach. Wskutek pożaru spalone zostało 0,6 ha traw. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca i ugaszeniu pożaru – informuje Dariusz Domaradzki rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej

Podobne zdarzenie miało miejsce tego samego dnia po godzinie 18:00 w miejscowości Głoska, gdzie spalonych zostało 0,9 ha nieużytków...

(kb) fot. zdj. ilustracyjne

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież