Pożary sadzy w kominach w powiecie średzkim

poniedziałek, 26 marzec 2018 16:07 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ciągu ostatnich kilku dni na terenie powiatu średzkiego doszło do kilku pożarów sadzy w kominie. Do zdarzeń doszło na terenie gminy Środa Śląska, w Lutyni i w Kostomłotach.

 

Pożar sadzy w Lutyni

20 marca o godzinie 10:22w Lutyni doszło do pierwszego w zeszłym tygodniu pożaru sadzy. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej: JRG Środa Śląska, JRG 7 Wrocław i OSP Lutynia.

- Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że doszło do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym. Podjęte działania, to zabezpieczenie miejsca zdarzenia, całkowite wygaszenie pieca, podanie proszku gaśniczego do przewodu kominowego, a także przewietrzenie piwnicy, sprawdzenie pomieszczeń budynku pod kątem obecności tlenku węgla (pomiary wykazały 0 ppm) i pomiar temperatury komina kamerą termowizyjną – wyjaśnia dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Środzie Śląskiej.

Pożar w Środzie Śląskiej

Dwa dni później, 22 marca o godzinie 14:38 do kolejnego pożaru sadzy doszło w Środzie Śląskiej. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Środa Śląska.

- Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu paleniska w piecu – wyjaśnia dyżurnyStanoiska Kierowania KP PSP w Środzie Śląskiej.

Sprawdzono pomiar temperatury komina, a także przy pomocy miernika wielogazowego sprawdzono obecność tlenku węgla.

Kostomłoty

Następnego dnia, przed godziną 16 w Kostomłotach doszło do pożaru sadzy w kominie. W tym przypadku działania zastępów JRG Środa Śląska, JRG nr 6 Kąty Wrocławskie i OSP Kostomłoty polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, a następnie na podaniu prądu proszku gaśniczego do przewodu kominowego.

- Pomieszczenia sprawdzono pod kątem obecności tlenku węgla. Sprawdzono również zewnętrzną temperaturę komina – wyjaśnia strażak.

Pożar sadzy w Komornikach

Do kolejnego zdarzenia doszło wczoraj, 25 marca, w Komornikach.

- Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przy użyciu drabiny nasadkowej przez wylot z komina wsypano piasek celem przygaszenia sadzy, a następnie dokonano pomiarów na obecność tlenku węgla – wyjaśnia dyżurny.

Na miejscu działania prowadziły dwa zastępy z JRG Środa Śląska oraz zastęp OSP Bukówek.

(red), Fot. zdj. ilustracyjne

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany środa, 28 marzec 2018 00:19

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież