Projekt przyjazny środowisku - termomodernizacja budynku starostwa

piątek, 18 maj 2018 11:01 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trwają prace związane z termomodernizacją Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej w ramach projektu pn. „Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Średzkiego – Starostwo Powiatowe i Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Typu Socjalizacyjnego w Środzie Śląskiej”

 

dofinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014–2020.

Przedmiotem projektu jest termomodernizacja dwóch obiektów użyteczności publicznej:

  • budynku Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Typu Socjalizacyjnego w Środzie Śląskiej zlokalizowanego przy ul. Wrocławskiej 42. Zakres prac objął: ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem gr. 16 cm, ocieplenie stropu, docieplenie dachu, wymianę stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, modernizację instalacji c.o. oraz montaż kolektorów słonecznych.

oraz

  • budynku Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej, zlokalizowanego przy ul. Wrocławskiej 2, w którym wymieniono oświetlenie wewnętrzne na energooszczędne, ocieplono dach, wymieniono stolarkę okienną i zamontowano panele fotowoltaiczne o mocy ponad 14 kW, dzięki czemu nastąpi zbilansowanie wyprodukowanej energii słonecznej z energią wykorzystywaną przez urząd.

Obecnie trwają prace związane z modernizacją instalacji centralnego ogrzewania oraz ociepleniem ścian zewnętrznych tynkiem ciepłochronnym. W związku z realizacją projektu, z zachodniej ściany budynku, zdemontowany zostanie wideobaner, co pozwoli na zachowanie historycznego charakteru budynku. Ostatnim etapem będzie montaż centrali klimatyzacyjnej w pomieszczeniach zajmowanych na poddaszu budynku. Prace budowlane potrwają do końca lipca 2018 r.

Całkowita wartość projektu:   2 614 981,00

Kwota dofinansowania:          1 511 803,04 zł

starostwo termo

Projekt pn. „Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Średzkiego – Starostwo Powiatowe i Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza typu Socjalizacyjnego w Środzie Śląskiej.” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014–2020

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 20 maj 2018 23:18

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież