Projekt przyjazny środowisku - termomodernizacja budynku starostwa

piątek, 18 maj 2018 11:01 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trwają prace związane z termomodernizacją Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej w ramach projektu pn. „Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Średzkiego – Starostwo Powiatowe i Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Typu Socjalizacyjnego w Środzie Śląskiej”

 

dofinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014–2020.

Przedmiotem projektu jest termomodernizacja dwóch obiektów użyteczności publicznej:

  • budynku Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Typu Socjalizacyjnego w Środzie Śląskiej zlokalizowanego przy ul. Wrocławskiej 42. Zakres prac objął: ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem gr. 16 cm, ocieplenie stropu, docieplenie dachu, wymianę stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, modernizację instalacji c.o. oraz montaż kolektorów słonecznych.

oraz

  • budynku Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej, zlokalizowanego przy ul. Wrocławskiej 2, w którym wymieniono oświetlenie wewnętrzne na energooszczędne, ocieplono dach, wymieniono stolarkę okienną i zamontowano panele fotowoltaiczne o mocy ponad 14 kW, dzięki czemu nastąpi zbilansowanie wyprodukowanej energii słonecznej z energią wykorzystywaną przez urząd.

Obecnie trwają prace związane z modernizacją instalacji centralnego ogrzewania oraz ociepleniem ścian zewnętrznych tynkiem ciepłochronnym. W związku z realizacją projektu, z zachodniej ściany budynku, zdemontowany zostanie wideobaner, co pozwoli na zachowanie historycznego charakteru budynku. Ostatnim etapem będzie montaż centrali klimatyzacyjnej w pomieszczeniach zajmowanych na poddaszu budynku. Prace budowlane potrwają do końca lipca 2018 r.

Całkowita wartość projektu:   2 614 981,00

Kwota dofinansowania:          1 511 803,04 zł

starostwo termo

Projekt pn. „Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Średzkiego – Starostwo Powiatowe i Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza typu Socjalizacyjnego w Środzie Śląskiej.” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014–2020

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 20 maj 2018 23:18

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację