Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Promesa na budowę szatni w Malczycach

środa, 29 sierpień 2018 10:56 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W roku 2018 Zarząd Województwa przeznaczył 2 mln zł na dofinansowanie projektów w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi. Wnioski złożyło w sumie 107 gmin na łączną kwotę prawie 3 mln zł.

Ostatecznie dofinansowanie uzyskały 82 Gminy w tym Gmina Malczyce a z rąk Pana Marszałka Cezarego Przybylskiego promesę odebrał wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

Podczas spotkania w Domaniowie 24.08.2018 roku podpisanych zostało  17 umów na dofinansowanie  projektów. Łączna wartość tych umów i promes to prawie 555 tysięcy zł.

- Bardzo się cieszę, że znaleźliśmy się wśród tych szczęśliwych gmin, które sięgają po dofinansowanie z budżetu marszałkowskiego. Nie jesteśmy zamożną gminą i dlatego każde dodatkowe środki bardzo nas cieszą i staramy się aby ich wydatkowanie było racjonalne i zgodne z potrzebami naszych mieszkańców. Za środki z dofinansowania planujemy wybudować na stadionie Odry przy ul. Polnej małą szatnię z kompleksem sanitarnym. Cała inwestycja będzie kosztować ok. 60 tys. zł  i powstanie w taki sposób aby w przyszłości można było ją przenieść i zagospodarować  na cele innego klubu z terenu gminy Malczyce, bo moim celem jest w przyszłości wybudowanie, na terenie stadionu przy ul. Polnej  całego nowego kompleksu sportowego na miarę XXI wieku, więc tą inwestycję traktujemy jako przejściową ale do wykorzystania w innym miejscu na potrzeby naszych mieszkańców - mówi wójt Piotr Frankowski.

(gmal) fot. ug

Komentarze  

Permalink 0 Malczyce
Kolejne kłamstwo wójta. Przecież ta szatnia to ma być barak, na który już zabrakło pieniędzy bo zgodnie z ofertą ten barak ma kosztować 100 tysięcy! Gratuluję idiotyzmu. A sportowcy mam nadzieję że nie dadzą się nabrać na puste obietnice. A i czekam na otwarcie żłobka od 1 września! Bo to też było obiecane.
2018-08-29 15:14 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Jaco
Nie bój nic lada moment wybory i zobaczymy jak się sytuacja wyklaruje. Niektórzy nie mają co liczyć na kolejną kadencję bo swój czas przegapili a takimi zagrywkami dużo nie osiągną.
2018-08-30 13:53 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież