Promują zdrowy styl życia

piątek, 21 grudzień 2018 15:56 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

14 grudnia w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Środzie Śląskiej został przeprowadzony Etap Rejonowy XXVII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych, pogłębianie wiedzy uczniów na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony zdrowia i dbałości o zdrowie i inicjowanie i realizowanie przez młodzież działań promujących zdrowie w środowisku lokalnym.

Do Etapu Rejonowego przystąpiło 11 szkół:

1 / Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Środzie Śląskiej

2 / Szkoła Podstawowa Nr 3 w Środzie Śląskiej

3 / Gimnazjum w Środzie Śląskiej

4 / Szkoła Podstawowa w Kostomłotach

5 / Gimnazjum w Kostomłotach

6 / Szkoła Podstawowa w Miękini

7 / Gimnazjum w Miękini

8 / Szkoła Podstawowa w  Szczepanowie

9 / Gimnazjum w Szczepanowie

10 / Szkoła Podstawowa w Lutyni

11 / Gimnazjum w Lutyni

Uczestnicy pisali test składający się z 30 pytań, które oceniała komisja w składzie:

1 / Mariola Szczepan – Kierownik biura OR PCK

2 / Małgorzata Czerwiec – POE w Środzie Śląskiej

3 / Anna Mróz – PSSE w Środzie Śląskiej

4 / Zyta Honc-Skowrońska – PSSE w Środzie Śląskiej

W kategorii ponadgimnazjalnej do Etapu Okręgowego zakwalifikował się Szymon Malinowski, uczeń Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Środzie Śląskiej, a w gimnazjalnej Barbara Rejniak, uczennica Gimnazjum w Środzie Śląskiej.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, natomiast wszyscy pozostali uczniowie biorący udział w Olimpiadzie otrzymali dyplomy za uczestnictwo oraz drobne upominki.

Środki na zakup nagród dla zwycięzców i upominków dla uczestników oraz poczęstunku pochodziły z dotacji Gminy Środa Śląska.              

Serdecznie dziękujemy nauczycielom za przygotowanie młodzieży do Olimpiady oraz wszystkim uczniom którzy wzięli w niej udział.

Szczególne podziękowania kierujemy do dyrekcji Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1  w Środzie Śl.  Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Śl. i Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Środzie Śl. za pomoc w przygotowaniu i poprowadzeniu XXVII Edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

(ms) / fot. ms

Ostatnio zmieniany piątek, 21 grudzień 2018 16:59

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież