"Proszę osobę kompetentną o potwierdzenie lub negację tych informacji" (list)

piątek, 14 grudzień 2018 12:04 Dział: Listy / opinie
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szanowna Redakcjo. Piszę do Was, ponieważ od kilku dni chodzą słuchy o tym, że możemy zostać od Nowego Roku bez żadnego już połączenia do Środy Śląskiej.

Jestem mieszkańcem gminy Kostomloty. Dotychczas kurs Polbusu, którym dojeżdżaliśmy do szkoły i pracy był dofinansowany przez byłego już wójta P. Wichę. Teraz dochodzą nas słuchy, że obecna Pani Wójt nie chce tego kursu dofinansować. Autobusem tym dojeżdżają głównie uczniowie i inni pasażerowie z Jakubkowic, Siemidrozyc, Szymanowic, Piotrowic, Paździorna, Osieka, Mieczkowa, Wichrowa, Kostomłotów, Jenkowic, Zabłota, Piersna.

W związku z tym, że do końca roku zostało niewiele czasu, proszę osobę kompetentną z Gminy Kostomłoty o potwierdzenie lub negację krążących informacji, ponieważ jesteśmy szczerze zaniepokojeni tymi informacjami. Pragnę nadmienić, że w przypadku braku ze strony Gminy chęci dotacji tego kursu, zostajemy bez żadnej możliwości dojazdu do Powiatu. Pozdrawiam serdecznie.

Czytelnik

Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

Gmina odpowiada:

- W ostatnim czasie w Urzędzie Gminy Kostomłoty prowadzono rozmowy z firmą Polbus, mające na celu ustalenie warunków kontynuacji linii Środa Śląska - Kostomłoty. Obecnie, do 15 stycznia, jest zawarta umowa z przewoźnikiem - wyjaśnia Krzysztof Kocielski z UG Kostomłoty.

(red) / fot. zdj. ilustracyjne

Komentarze  

Permalink 0 baba jaga
"negacja informacji" ręce opadają i nie tylko ręce. :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:
2018-12-15 15:35 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 BABA JAGO
Chodzi o zaprzeczenie.Nie czepiaj się słówek, bo skupianie się na szczegółach odwraca uwagę od istoty problemu. A PROBLEM JEST POWAŻNY!
2018-12-15 18:46 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 123
Bardzo lakoniczna odpowiedz, z której wynikać może że po 15.01 mieszkańcy zostana przez autobusu!!!! Pani Wójt śpi czy ma gdzieś zaistniały problem? Nie każdy ma BMW którym śmiga po powiecie!! Czekamy na precyzyjną odpowiedź! CO PO 15.01 ?!
2018-12-15 06:46 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 poza tym
Poza tym ,napisane jest ,,prowadzono rozmowy ,, Jaki jest więc efekt tych rozmów?? Do 15.01 jest umowa i co dalej? Czy to taki problem napisać konkretnie!!!?
2018-12-14 12:44 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +6 hmm
Taka odpowiedź TO ŻADNA ODPOWIEDŹ!!! Mam nadzieję,że obecna P.wójt wywiąże się z przedwyborczych obietnic i zadba o to , aby mieszkańcy gminy Kostomłoty mieli czym się dostać do Powiatu! Ile mogą trwać takie rozmowy!?
2018-12-14 12:38 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 Ktos
Wszystkie gminy podobno rozmawiają ale bez efektów i tyle w temacie ci coś płacili natomiast w Malczycach nie i też nie będzie czym jezdzic
2018-12-14 13:20 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -5 SRODA
I dlatego mozecie mowic co chcecie ale sroda ma swoje busy i ma wyj....ne . I narzekajcie sobie ale dobrze zrobili bo ludzie mają teraz dojazd do środy dzięki temu. A inni włodarze gmin widać mają gdzies swoich wyborcow byleby korytko pelne bylo
2018-12-14 13:55 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 Sroda
Są autobusy i kasa pusta i brak na wszystko kasy... Co lepsze?
2018-12-14 14:42 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 marek
a w ktorym miejscu konkretnie dotknął cię ten brak kasy???-napisz mi konkretnie,bo ja tego dotad nie odczulem a z tych miejskich busow bardzo sie ciesze...
2018-12-14 15:23 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 Mieszkaniec
Według danych przekazywanych przez burmistrza na sesji po pierwszych siedmiu miesiącach od uruchomienia gmina do każdej złotówki z biletów dopłacała siedem złotych. Autobusy na razie są nowe, żadnych kosztów serwisu i napraw, co będzie za rok lub dwa jak skończy się gwarancja? A myślę że wystarczyło dopłacić przewoźnikom złotówkę do złotówki i bez problemów mielibyśmy więcej kursów niż teraz i więcej środków na prawdziwy rozwój Gminy. Do dzisiaj uczniów dowożą prywatni przedsiębiorcy bo chociaż gmina ma tyle busów to prywatni robią to taniej
2018-12-14 21:47 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież