Przebudowa zbiorników retencyjnych w gminie Miękinia

piątek, 05 październik 2018 18:40 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trwa przebudowa trzech zbiorników retencyjnych w gminie Miękinia. To pierwszy etap projektu współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Na ten rok zaplanowano przebudowę zbiorników małej retencji w Gałowie, Łowęcicach i Wróblowicach. Zbiorniki zostaną oczyszczone, odmulone, skarpy zostaną umocnione. W Gałowie i Łowęcicach zostaną zamontowane aeratory wodne, a zbiornik we Wróblowicach zostanie ogrodzony.

W przyszłym roku w ramach projektu wybudowane zostaną dwa nowe zbiorniki retencyjne – w Błoniach i w Wilkszynie. Całkowita wartość pozyskanego przez Gminę dofinansowania wynosi ponad 892 tys. zł, a wszystkie prace powinny się zakończyć w pierwszej połowie 2019 r.

(gm) fot. ug

Proponowane artykuły:

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

A uchowaj Panie Boże od takiego " umocnienia " brzegów jak na pierwszym zdjęciu...Toż to istna pochylnia śmierci przez którą po wpadnięciu już nikt się z tej wody nie wydostanie...Ani człowiek, ani pies...I po co to ogrodzenie ?... Żeby żaden pies czy sarna nie mógł się tej wody napić w czasie suszy jak to jest zrobione w Lutyni od strony Żar ?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację