Przedstawicielka gminy Kostomłoty na gali konkursu "Sołtys Roku"

piątek, 23 marzec 2018 15:54 Dział: Kostomłoty
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uroczysta gala finałowa w ramach konkursu Sołtys Roku 2017, podczas której Wojewoda Dolnośląski Pan Paweł Hreniak nagrodził zwycięzców, zgromadziła blisko 100 sołtysów z Dolnego Śląska, wśród nich znalazła się przedstawicielka gminy Kostomłoty, Aneta Zychla z Osieka.

 

Co roku gminy biorące udział w konkursie nominują sołtysów i przedkładając stosowne dokumenty do biura wojewody, uzasadniają swój wybór. Osiągnięcia sołtysa, to również osiągnięcia jego współpracowników, czyli rady sołeckiej, rady parafialnej, radnego i aktywnych lokalnie mieszkańców, bez wsparcia idea samorządności wiejskiej nie istnieje.

W tym roku uznano, że nominacja przedstawiciela Osieka obok podkreślenia znaczenia pracy, jaką jest praca społeczna to podziękowanie za aktywizację mieszkańców, wspieranie samorządu lokalnego w organizacji uroczystości gminnych oraz stymulowanie rozwoju kulturalnego poprzez inicjowanie koncertów gwiazd muzyki polskiej (Tercet Egzotyczny, Pectus) oraz wspieranie i kultywowanie tradycji muzyki kresowej „Koncert na kresową nutę”, nie zapominając również o muzyce klasycznej.

Dziękujemy w imieniu samorządu i społeczności gminnej.

(gk) fot. ug

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany piątek, 30 marzec 2018 23:42

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież