Przedświąteczne spotkania z seniorami

niedziela, 23 grudzień 2018 13:17 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

30 listopada i 3 grudnia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej zorganizował spotkania z seniorami w ramach projektu socjalnego Nasz Senior.

Pierwsze spotkanie rozpoczęło się odwołaniem do tradycji poprzez wspomnienia andrzejkowe z dawnych lat oraz wróżbami z wykorzystaniem atramentu, kartki i wyobraźni, służącej do interpretacji powstałej wróżby. Podstawowym celem pierwszego spotkania były działania z zakresu treningu umysłu. Seniorzy zostali zaangażowani do wykonywania różnorodnych ćwiczeń, które służyć mają stymulacji pracy mózgu (m.in. krzyżówka, wykreślanka, rozsypywanka wyrazowa). Warsztaty prowadziły pracownice GOPS, Justyna Hołyst oraz Elżbieta Wójcik.

Drugie spotkanie obyło się w atmosferze nadchodzących świąt. Nastrój świąteczny, poza przyjaznym towarzystwem, zapewniały kolędy w tle oraz roznoszący się w pomieszczeniu zapach świątecznych gałązek. Seniorzy mieli możliwość wykonania stroików, które ozdobią  ich domowe stoły. Celem tego spotkania było wykorzystanie elementów arteterapii, jako formy aktywizacji seniorów w zakresie ćwiczenia sprawności motorycznych. W wykonywaniu przez seniorów pięknych stroików świątecznych pomagała Elżbieta Wójcik, która przygotowując spotkanie zadbała o świąteczne akcesoria do stroików.

Efektem przeprowadzonych spotkań była możliwość wspólnego i kreatywnego spędzenia czasu. Seniorzy wyrazili ponadto chęć uczestnictwa w podobnych w przyszłości.

Składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie seniorów oraz za przygotowanie spotkań w ramach projektu Nasz Senior.

GOPS Środa Śląska

Ostatnio zmieniany niedziela, 23 grudzień 2018 13:20

Komentarze (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Sami się wykańczacie drodzy chłopcy. Życzę zdrowia i rozsądku

This comment was minimized by the moderator on the site

Wesołe wdówki-ani jednego chłopa.

This comment was minimized by the moderator on the site

Posted by Średzianin:

Wesołe wdówki-ani jednego chłopa.
<br />i to jest koronny dowód na to ,jak nas te baby wykańczają...;)<br />ps. dzięki Bogu Eli mąż jeszcze się nie daje...

This comment was minimized by the moderator on the site

WESOŁE WDÓWKI--ANI JEDNEGO CHŁOPA.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację