Przedszkolaki odwiedzają Sąd Rejonowy w Środzie Śl.

wtorek, 20 marzec 2018 16:19
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

16 marca dzieci z grupy Rybki i Misie z Przedszkola Publicznego nr 1 udały się na niecodzienną wycieczkę do Sądu Rejonowego w Środzie Śląskiej.

 

Dzięki uprzejmości dyrektor Sądu – Pani Agnieszki Szwarc oraz Prezes Sądu – Pani Beaty Michurskiej-Gruszczyńskiej przedszkolaki zapoznały się z wyposażeniem sali sądowej, a także uzyskały informacje odnośnie zadań, jakimi zajmuje się ta instytucja.

Sędzia – Pani Beata Michurska-Gruszczyńska przedstawiła dzieciom strój urzędowy wykorzystywany w pracy (toga i łańcuch sędziowski) oraz wskazała na istotne elementy związane z wyposażeniem sali sądowej (m.in. godło).

Przedszkolaki odwiedziły też „niebieski pokój”, czyli przyjazny pokój przesłuchań, w którym dziecko występujące w roli świadka czuje się bardziej komfortowo niż na sali rozpraw, jak również miały okazję zobaczyć celę, w której przebywają niebezpieczne osoby zanim zostaną doprowadzone na rozprawę.

Dzieciom bardzo podobała się ta wycieczka i jeszcze raz serdecznie dziękują Pani dyrektor i Pani prezes Sądu Rejonowego w Środzie Śląskiej za to miłe spotkanie i za przybliżenie im roli, jaką pełnią sądy w naszym kraju.

Małgorzata Raszewska

Ostatnio zmieniany środa, 21 marzec 2018 19:45

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież