Przedszkolaki odwiedzają Sąd Rejonowy w Środzie Śl.

wtorek, 20 marzec 2018 16:19 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

16 marca dzieci z grupy Rybki i Misie z Przedszkola Publicznego nr 1 udały się na niecodzienną wycieczkę do Sądu Rejonowego w Środzie Śląskiej.

 

Dzięki uprzejmości dyrektor Sądu – Pani Agnieszki Szwarc oraz Prezes Sądu – Pani Beaty Michurskiej-Gruszczyńskiej przedszkolaki zapoznały się z wyposażeniem sali sądowej, a także uzyskały informacje odnośnie zadań, jakimi zajmuje się ta instytucja.

Sędzia – Pani Beata Michurska-Gruszczyńska przedstawiła dzieciom strój urzędowy wykorzystywany w pracy (toga i łańcuch sędziowski) oraz wskazała na istotne elementy związane z wyposażeniem sali sądowej (m.in. godło).

Przedszkolaki odwiedziły też „niebieski pokój”, czyli przyjazny pokój przesłuchań, w którym dziecko występujące w roli świadka czuje się bardziej komfortowo niż na sali rozpraw, jak również miały okazję zobaczyć celę, w której przebywają niebezpieczne osoby zanim zostaną doprowadzone na rozprawę.

Dzieciom bardzo podobała się ta wycieczka i jeszcze raz serdecznie dziękują Pani dyrektor i Pani prezes Sądu Rejonowego w Środzie Śląskiej za to miłe spotkanie i za przybliżenie im roli, jaką pełnią sądy w naszym kraju.

Małgorzata Raszewska

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację